16. Decembris 2014 /NR. 49 (851)
Notikums
Satversmes tiesa atzīmē 18 gadu darba cēlienu
Aizritējusi konference "Satversmes tiesas spriedums kā tiesību avots"
Satversmes tiesas ikgadējās konferences atklāšanā (no kreisās): Gunārs Kusiņš, Aivars Endziņš, Ināra Mūrniece, Aldis Laviņš, Ivars Bičkovičs, Jānis Iesalnieks un Alla Spale
Foto: Boriss Koļesņikovs

Par labu tradīciju kļuvusi ikgadējā Satversmes tiesas konference, kas norit decembra sākumā un ar kuru tiek atzīmēta Latvijas konstitucionālās tiesas dibināšanas gadadiena. Šī gada konferences tēma bija "Satversmes tiesas spriedums kā tiesību avots", un tiesību zinātnieku un praktiķu uzmanības centrā bija jautājumi, kas attiecas uz Satversmes tiesas spriedumu kā tiesību avotu, tā vietu un ietekmi tiesību sistēmā, tajā skaitā tiesību jaunradē.

2014. gadā Satversmes tiesai aprit jau 18. gadskārta, jo 1996. gada 9. decembrī, sešus mēnešus pēc Satversmes tiesas likuma pieņemšanas, zvērestu deva tie Saeimas ieceltie Satversmes tiesas pirmā sastāva tiesneši, kas iepriekš nebija bijuši tiesneša amatā.

Ar atskatu uz Satversmes tiesas darbu 2014. gadā konferenci atklāja Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš. Kā svarīgākos jaunumus viņš atzīmēja jaunizveidoto tiesas struktūru – Juridisko departamentu, kura uzdevums ir turpināt paaugstināt Satversmes tiesas spriedumu kvalitāti, uzsākto darbu pie Satversmes tiesas spriedumu elektroniskās datubāzes izveidošanas (pagaidām tā paredzēta tikai iekšējai lietošanai), kā arī noslēguma stadijā esošās Satversmes tiesas jaunās interneta mājaslapas izveidi.

Nākamgad tiks turpināta tiesas starptautiskā sadarbība gan Rietumu, gan Austrumu virzienā. A. Laviņš uzsvēra, ka tiks padziļinātas divpusējās saiknes ar Vācijas Federālo konstitucionālo tiesu, kā arī turpināsies Satversmes tiesas tiesnešu un tiesas darbinieku sniegtais atbalsts jaunajām demokrātijām, kur tiesiskums ir vēl tikai attīstības procesā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties