15. Decembris 2015 /NR. 49 (901)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par grozījumiem Krimināllikumā, to praktisko realizēšanu un likumdošanas analīzes dienestu
3
Dr.iur.
Valentija Liholaja
LU Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras profesore 

"Jurista Vārdā" 2015. gada 20. oktobra numurā tēmas ietvaros apkopoti viedokļi par nepieciešamību veidot likumdošanas analīzes zinātnisko jeb analītisko dienestu, kas ietvertu sevī pirmslikumdošanas (ex ante) un pēclikumdošanas (ex post) novērtēšanas sistēmu,1 jautājumu kārtējo reizi aktualizējot sakarā ar Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojuma projekta publiskošanu. No sniegtās informācijas viennozīmīgi secināms, ka tāda dienesta nepieciešamību Saeimā apstiprināja visi uzrunātie, pamatojot, ka tas gan uzlabotu likumprojektu izstrādātāju darba kvalitāti, gan palielinātu likumdevēja atbildību par pieņemto tiesību normu efektivitāti. Pilnībā atbalstot vajadzību pēc tāda dienesta Saeimā, par būtisku uzskatāma E. Pastara un A. Dūdiņas norāde, ka šādai analīzei būtu jānotiek arī Ministru kabinetam pakļautajās institūcijās, katrā ministrijā, jo tieši izpildvarā tiek izstrādāts vairums likumprojektu.2

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ikss
5. Janvāris 2016 / 10:12
0
ATBILDĒT
Šobrīd tiesu piespriestie sodi par daudziem noziegumiem pēc atkārtotības izslēgšanas ir vēl zemāki, nekā bija iepriekš. Kāda tam visam bija jēga, nav izprotams. Arī tiesu spriedumu rezolutīvās daļas izskatās pabriesmīgi.
Viesturs
15. Decembris 2015 / 11:23
0
ATBILDĒT
Paldies autorei, kā vienmēr - pamatoti, neagresīvi un pamācoši.
anonīms
15. Decembris 2015 / 10:04
1
ATBILDĒT
Atkārtotības atcelšana, saglabājot vecos sodu saskaitīšanas, daļējas un pilnīgas sodu iekļaušanas viena otrā iespējas, bija bezjēdzīga. Ja jau atcēla atkārtotību, tad vajadzēja arī ierobežot iespējas sodus saskaitīt un iekļaut vienu otrā, citādi ir pat gadījumi, kad brīvības atņemšanas sodam par vienu spiedumu pieskaita nosacītu sodu par citu spriedumu un galīgo sodu nosaka nosacītu !!!!
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties