28. Jūnijs 2016 /NR. 26 (929)
Numura tēma
Tiesību aktu vietnei likumi.lv – 15
9
Inese Luste
VSIA "Latvijas Vēstnesis" Oficiālo publikāciju departamenta direktore, likumi.lv galvenā redaktore

Pirms piecpadsmit gadiem, 2001. gada 29. jūnijā, tika publiskota tiesību aktu vietne likumi.lv. Tās izveidotājs un uzturētājs ir oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis". Pakāpeniski un mērķtiecīgi attīstoties, vietne ir kļuvusi par uzticamu tiesiskās informācijas avotu.1 Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL).

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2019.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
29. Jūnijs 2016 / 14:54
0
ATBILDĒT
1) Iespēja izmantot normatīvā akta izdruku PDF formātā noteikti īpaši lietderīga ir studentiem, kuri pārbaudījumā internetu izmantot nedrīkst. Tomēr man šajā sakarā kaut kā subjektīvi liekas, ka iepriekšējā likumi.lv versijā pieejamie PDF dokumenti izdrukāti izskatījās nedaudz estētiskāk un kompaktāk. Iespējams, tas ir dokumentā izmantoto šriftu un noformējuma dēļ. "Arial" šrifts vismaz man asociējas ar deviņdesmito gadu publikācijām, kamēr agrākais "Times New Roman" joprojām ir populārs un plaši izmantots.

2) Būtu labi nostiprināt tādu juridiskās tehnikas praksi, saskaņā ar kuru normatīvo aktu konsolidācija varētu notikt pilnīgi automātiski un attiecīgi visi sākotnējie un grozījumu normatīvie akti būtu pieejami tālākizmantošanai mašīnlasāmā formātā. Šobrīd bieži vien grozīti vai papildināti tiek atsevišķi tiesību normas vārdi, bet konsolidētā teksta gatavotājam vēl jāpārliecinās, vai nav nepieciešami gramatiski precizējumi (piemēram, vai tekstā nav nepieciešams ievietot komatus, ja vārds aizstāts ar veselu palīgteikumu).
redakcija > Baraks Osama
29. Jūnijs 2016 / 16:12
0
ATBILDĒT
Paldies par būtiskiem novērojumiem un ieteikumiem! Savu iespēju robežās ņemsim vērā. Stāsts par mašīnlasāmiem grozījumiem būtu adresējams Saeimas juridiskajam birojam, bet - tas nenozīmē, ka neesam par to domājušas! :)
ai_bi
29. Jūnijs 2016 / 09:52
0
ATBILDĒT
Novēlot nopelnītu vēl daudz uzslavu nākotnē, jānorāda, ka vēl nepieciešami uzlabojumi - kļūdu izlabošana normatīvo aktu grozījumu sasaistē. Tādas kļūdas īpaši daudz ir LAPK grozījumos.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties