13. Jūnijs 2017 /NR. 25 (979)
Tiesību politika
Paaugstina advokātu eksāmena prasības
3

Ministru kabineta (MK) 6. jūnija sēdē valdība izskatīja divus Tieslietu ministrijas (TM) iesniegtus MK noteikumu projektus, kas groza advokātu eksāmenu kārtību, – MK noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumos Nr. 227 "Zvērināta advokāta eksāmena kārtība"" un MK noteikumu projektu "Grozījums Ministru kabineta 2004. gada 20. jūlija noteikumos Nr. 609 "Noteikumi par advokāta eksāmena maksu"". Noteikumi ir 2015. gadā izveidotās advokatūras darbības kvalitātes uzlabošanas darba grupas priekšlikumu rezultāts. Tajā piedalījās Latvijas Zvērinātu advokātu padomes locekļi, tiesneši, TM, Valsts ieņēmumu dienesta un Ģenerālprokuratūras pārstāvji. Grozījumu izstrādātāji norāda, ka šobrīd notiek darbs pie advokāta procesa ieviešanas, kas paredz, ka atsevišķās lietu kategorijās personu varēs pārstāvēt tikai advokāts, nevis jurists, tāpēc maksimāli jāceļ advokatūras institūta kvalitāte. Viens no veidiem, kā to īstenot, ir stingrāku nosacījumu noteikšana tām personām, kas tiek uzņemtas advokāta profesijā. Eksāmena apjoma palielināšanas dēļ, kas nozīmē arī eksāmena komisijas darba pieaugumu, nolemts palielināt arī maksu par dalību advokāta eksāmenā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Senlatvietis
13. Jūnijs 2017 / 08:54
0
ATBILDĒT
Lūk kā tiek bruģēts ceļš monopolam.
Un tikai izredzētajiem (pietuvinātajiem) juristiņiem būs iespēja iekļūt pa advokatūras vārtiem..
Drīzāk ir nevis jāceļ advokātu eksāmena prasības, bet janosaka kā maksātnespēajs administratoriem - pārvērtēšana/eksāmens noteiktā laika posmā zināšanu pārbaudei. Bet gan jau ka tas jau ir paredzēts... galu galā no kaut kurienes finansējums jāņem aparāta uzturēšanai.
Prezumpcija, ka esošie advokāti jau ir ar augstu kvalitāti un šo personu zināšanu pārbaude nav nepieciešama, neiztur kritiku.
Drīzāk nevis jāceļ advokātu eksāmena prasības, bet gan
Senlatvietis > Senlatvietis
13. Jūnijs 2017 / 08:56
0
ATBILDĒT
Drīzāk nevis jāceļ advokātu eksāmena prasības, bet gan jānosaka advokātu kvalitātes pārbaude, teiksim, reizi 3 gados.
BOSS
13. Jūnijs 2017 / 08:23
0
ATBILDĒT
"maksimāli jāceļ advokatūras institūta kvalitāte" vispār normāli būtu, ja ieviestu advokātu atestāciju komisiju, kurā ik pa pieciem gadiem pārbaudītu advokātu zināšanas, kā tas ir normāli citās juridiskajās profesijās (tiesneši, prokurori, notāri utml).
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
5
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties