19. Februāris 2019 /NR. 7 (1065)
Tiesību politika
Latvija gatavojas Apvienotās Karalistes izstājai no Eiropas Savienības bez vienošanās
3

Gatavojoties 2019. gada 29. martam, kad varētu notikt Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības, un tam, ka izstāšanās varētu notikt bez vienošanās, 2019. gada 7. februārī tika pieņemta Latvijas Republikas Saeimas deklarācija par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības. Cita starpā deklarācijā uzdots Ministru kabinetam sagatavot nepieciešamos grozījumus Latvijas tiesību aktos, lai pielāgotos šīm pārmaiņām. Savukārt 2019. gada 13. februārī Ministru kabineta ārkārtas sēdē skatīts likumprojekts "Likums par tiesiskā regulējuma piemērošanu Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības gadījumā", kurā, balstoties uz Ministru kabineta 2019. gada 12. februāra sēdē pieņemto lēmumu, konsolidēts ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības saistītais regulējums vienā likumprojektā. Turpinājumā – izvilkums no likumprojekta anotācijas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2019.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Leksika
19. Februāris 2019 / 09:43
1
ATBILDĒT
Pat tezaurā nav tāda vārda "izstāja". TM does it again. :)
Redakcija > Leksika
19. Februāris 2019 / 14:25
0
ATBILDĒT
Paldies par viedokli! Varam gan informēt, ka, pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, drīzumā tezaurs.lv piedāvās arī "izstāja" un "iestāja".

Mūsdienu latviešu valodas vārdnīca jau atpazīst:

iestāja s. lietv.
Iestāšanās.
I.
ES.
Iestāju pārbaudījumi – iestājpārbaudījumi.
http://www.tezaurs.lv/mlvv/#/sv/iest%C4%81ja
Seskis
19. Februāris 2019 / 09:29
0
ATBILDĒT
Latvijas Republikas pilsoņu liktenis Apvienotajā karalistē ir atkarīgs no politiskās situācijas Lielbritānijā. Saprotams, ka Viņas Majestātes Apvienotās karalistes karalienes nostāja pret viesstrādniekiem ir vairāk atbalstoša kā neatbalstoša, tomēr politiskā situācija var mainīties, ņemot vērā karalienes cienījamo vecumu. Troņa intrigās jau tagad piedalās Knutlinga dinastijas karaļa Svena Dakšbārža pēcinieki un Veseksas dinastijas karaļa Etelreda Muļķa mantinieki. Pirmie uzskata, ka Austrumeiropas ieceļotāji - plinkas un ubagi ir Kroņa īpašums, tādējādi viesstrādnieku ceļš pēc Breksīša vedīs uz Nortumbrijas un Mersijas vergu tirgiem ar iededzinātām īpašuma zīmēm. Otrie pastāv uz to, ka vairums viesstrādnieku ir PSRS un Varšavas līguma valstu pilsoņi vai to pēcnācēji, tāpēc būtu izdodami Krievijas Federācijai (PSRS tiesību pārņēmējai) kā kriminālnoziedznieki (Dzimtenes nodevēji), un tālākais to ceļš vītos Dežņeva raga dūmakaino urāna un svina raktuvju virzienā. Latvijas valsts uzdevums ir operatīvi reaģēt uz politiskajām izmaiņām Albionā un publiski paust savu nostāju, izdodot politiskās plānošanas dokumentus. Ja pie varas nāks Svena Dakšbārža radinieki, Latvija varēs izdot „Dreļļu deklarāciju" un publiskā iepirkuma ietvaros izpirkt vergu tirgos Latvijas pilsoņus, ko vēlāk nodarbināt par minimālo algu tukšajās darba vakancēs. Ja varas grožus pārņems Etelreda Muļķa radinieki, Latvijas valsts situācija nebūs tika laba, jo Krievijas Federācija nebūs ieinteresēta izdot Latvijai PSRS pilsoņus, to pēcnācējus. Vienīgā iespēja, ja tie tiks nosūtīti uz Ukrainu karot kā viegli bruņotie lingotāji, tad iespējama to ideoloģiskā apstrāde Eiropas vērtību kontekstā nolūkā piespiest dezertēt un atgriezties mātes Latvijas klēpī.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties