8. Oktobris 2019 /NR. 40 (1098)
Skaidrojumi. Viedokļi
Per aspera ad astra.
Ieskats ceļā uz advokatūru
1
Elīna Kaminska
Zvērināta advokāte, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes ģenerālsekretāre 

Vēlos dalīties ar savu pieredzi, kas 18 gadu garumā gūta Latvijas Zvērinātu advokātu padomē (turpmāk – Padome) un dažās tās komisijās, un sniegt nelielu skaidrojumu prasībām, kas noteiktas saistībā ar iestāšanos Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā (turpmāk – Kolēģija) zvērinātu advokātu palīgu skaitā – gan palīgu, gan patronu pretendentiem un kas dabiski savijas ar to, kas pēc tam gaida jaunuzņemtos kolēģus (un viņu patronus), piecu gadu garumā apgūstot advokātam nepieciešamās prasmes juridiskās palīdzības sniegšanā, iegūstot arvien plašākas tiesības, taču – kas vēl nozīmīgāk – pildot šīs profesijas uzliktos pienākumus, stingri turoties pie pārliecības, ka advokāta darbības pamatbūtība ir palīdzības sniegšana, nevis pašapliecināšanās; tai jābūt sirdslietai. Ceru, ka šis vēstījums varētu būt saistošs potenciālajiem palīgu pretendentiem, dot dažas atbildes kolēģiem – zvērinātiem advokātiem, kuri ir vai gatavojas kļūt par patroniem, kā arī ļaus nedaudz ielūkoties advokatūras iekštelpā visiem "Jurista Vārda" lasītājiem, t.sk. tiesu varai piederīgajām personām.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Normunds Šlitke
10. Oktobris 2019 / 11:37
3
ATBILDĒT
Labs un ļoti informatīvs raksts, jo sevišķi jaunajiem un ne tik jaunajiem juristiem, kuri savu profesionālo nākotni redz advokāta statusā. Ja ir vēlme palīdzēt cilvēkiem, tad advokāta profesija ir īstā izvēle, jo bez advokāta statusa bieži vien nav iespējams sniegt pilnvērtīgu palīdzību klientiem - ne vienmēr problēmas izdosies atrisināt civiltiesiski vai administratīvi, turklāt, bez kasācijas instances, kurā bez advokāta statusa klienta pārstāvība ir faktiski neiespējama.
Raksta autore ar savu pozitīvo attieksmi un milzīgajām darbaspējām rada lielisku piemēru jaunajiem kolēģiem un ir tiem nozīmīgs atbalsts problēmsituācijās, bez kurām neviens nav izticis.
Nepiekrītu vien rakstā atspoguļotajam un šobrīd vispāratzītajam viedoklim un arī Augstākās tiesas ieskatam, ka Padomes lēmumi ir iekšējie normatīvie akti, kas katram advokātam ir saistoši. Uzskatu, ka Padomes lēmumi, izņemot tos, kas ir izdoti atbilstoši likumdevēja vai izpildvaras deleģējumam un ir iekšēji vai pat ārēji normatīvie akti, pēc to dabas ir vadlīnijas (soft law) jeb profesijas standarti, administratīvie akti, starplēmumi administratīvajā procesā vai uzziņas par tiesībām, kur pēdējie ir saistoši kolēģijai un pašai padomei kā iestādei, bet ne individuālam advokātam.
Tai pat laikā nevar nepiekrist, ka iekšējie normatīvie akti (Administratīvā procesa likuma izpratnē) advokātiem ir jāievēro, jo tieši tie kā nozares standarti nodrošina advokāta profesijas augto standartu un klienta pārliecību, ka juridiskā palīdzība, ko sniedz advokāts, ir kvalitatīva un efektīva.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties