17. Decembris 2019 /NR. 50/51/52 (1108/1109/1110)
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvā pārkāpuma sods regulējamo sabiedrisko pakalpojumu jomā
Daina Kuzmina
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Juridiskā departamenta direktores vietniece, Elektronisko sakaru un pasta lietu nodaļas vadītāja 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) ir daudznozaru regulators, tā pārraudzībā ir šādas nozares: enerģētika (elektroenerģija, siltumapgāde un dabasgāzes apgāde), elektroniskie sakari, pasts, sadzīves atkritumu apsaimniekošana un ūdenssaimniecība. Regulatora uzdevums šajās nozarēs ir aizstāvēt lietotāju intereses un veicināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību.1 Iepriekš minētais nozīmē, ka šajās nozarēs tiek veikta īpaša uzraudzība no valsts puses, lai nodrošinātu lietotāju un sniedzēju interešu līdzsvarošanu, veicinot regulējamo sabiedrisko pakalpojumu attīstību. Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja darbība var ietekmēt lietotāju iespējas saņemt regulējamo sabiedrisko pakalpojumu un to, kādā veidā lietotājs var saņemt pakalpojumu (pakalpojumu klāsts, tarifs, nosacījumi un kvalitāte), kā arī citu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību un darbību, piemēram, liekot šķēršļus cita sniedzēja ienākšanai tirgū.

Tas, ka vajadzēja jaunu regulējumu, kas noteiktu administratīvo pārkāpumu izskatīšanas procesu, bija skaidrs sen.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties