28. Februāris 2023 /NR. 9 (1275)
Notikums
Latvijas juriste ievēlēta par Eiropas Padomes Sociālo tiesību komitejas ģenerālziņotāju
Dr. iur. Kristīne Dupate ir ilggadēja "Jurista Vārda" autore, kuras krājumā ir 19 raksti un viedokļi – lielākoties sociālo un ekonomisko tiesību jomā. Godinot 2022. gadā atzīmēto valsts pamatlikuma simtgadi, arī viņa līdzdarbojās redakcijas organizētās filmas "Atver Satversmi" veidošanā, ierunājot Satversmes 108. pantu
Foto: Sannija Matule

Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesore Dr. iur. Kristīne Dupate jau otro termiņu pēc kārtas darbosies Eiropas Padomes Sociālo tiesību komitejā (ESTK), turklāt turpmākos divus gadus to darīs ģenerālziņotājas amatā. Tādējādi viņa joprojām ir vienīgā Latvijas un tikai otrā Baltijas valstu pārstāve šajā komitejā, kopš tā pastāv. Tiesa, lai gan ievēlēta no Latvijas, tas nenozīmē savas valsts interešu pārstāvniecību, jo komitejas locekļi ir neatkarīgo ekspertu statusā, kam vienlīdz objektīvi jāveic 1961. gadā pieņemtās un 1996. gadā pārskatītās Eiropas Sociālās hartas ievērošanas uzraudzība visās 42 dalībvalstīs, kas ratificējušas šo starptautisko līgumu. Tajā skaitā kopš 2013. gada arī Latvija.

Līdz pat 2016. gada nogalei ESTK Baltijas valstis kā pirmais un vienīgais pārstāvēja no Igaunijas ievēlētais neatkarīgais eksperts Lauris Lepiks (Lauri Leppik). Tuvojoties sava otrā termiņa beigām 2016.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties