27. Oktobris 2015 12:41
Jaunumi
Plāno nodrošināt psiholoģiskā atbalsta pakalpojumus iekšlietu nozares un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām

Otrdien, 27.oktobrī, Ministru kabinets pieņēma zināšanai un atbalstīja Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu “Par psiholoģiskā atbalsta pakalpojumu izveidi Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm”, šādus pakalpojumus paredzot ieviest līdz 2016.gada 1.martam.

Iecere balstīta uz nepieciešamību saglabāt un uzturēt fizisko un garīgo veselību amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kuras veic svarīgus valsts uzdevumus, nodrošinot valsts iekšējo drošību, taču ikdienā saskaras ar nelabvēlīgi ietekmējošiem vides apstākļiem, piemēram, vardarbību, noziedzību, nelabvēlīgu sociālo vidi, dzīvības apdraudētību, zemu darba novērtējumu sabiedrībā, nakts darbu un citiem faktoriem, kuri negatīvi ietekmē amatpersonu veselību, samazina amatpersonu profesionālās spējas un veicina fizisku un garīgu spēku izsīkumu.

Šobrīd Iekšlietu ministrijas Veselības sporta centrs (VSC) nodrošina bezmaksas individuālu psihologa konsultāciju sniegšanu amatpersonām, lai palīdzētu smagu fizisku, garīgu traumu un personīgo problēmu pārvarēšanā, atjaunotu amatpersonas psiholoģisko un garīgo līdzsvaru, novērstu pēctraumatiskā stresa sindroma attīstību. Tāpat VSC veic amatpersonu sociālo rehabilitāciju, palīdz pārvarēt psiholoģiskus un fiziskus šķēršļus, kas traucē pildīt dienesta pienākumus vai integrēties sabiedrībā, veic amatpersonas psiholoģisko diagnostiku, kā arī, atbilstoši vajadzībām izstrādā darbības plānu ar konkrētām metodēm.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu psiholoģiskā atbalsta sniegšanu amatpersonām, Iekšlietu ministrijas informatīvais ziņojums paredz paplašināt VSC darbību un nodrošināt amatpersonām psiholoģiskā atbalsta kursu, izveidojot Psiholoģiskā atbalsta centru Nodrošinājuma valsts aģentūras pārvaldīšanā esošajā nekustamajā īpašumā „Dzintari” Piestātnes ielā 6/14, Jūrmalā.

Psiholoģiskā atbalsta centra uzdevums būs sniegt psiholoģisko atbalstu kursa veidā, lai veicinātu amatpersonu psiholoģisko stabilitāti un iekšējo resursu atjaunošanu, mazinātu emocionālās spriedzes un trauksmes pakāpi, mazinātu vai novērstu izdegšanas sindroma attīstību, mazinātu vai novērstu pēctraumatiskā stresa sindroma attīstību un citas sekas, kā arī veicinātu pašregulācijas iemaņu apgūšanu.

Plānots, ka Psiholoģiskā atbalsta centrā vienlaikus psiholoģisko atbalstu varēs saņemt līdz 30 amatpersonām. Amatpersonas saņems līdz divām nedēļām ilgu psiholoģisko atbalstu, kura laikā tām būs iespēja saņemt individuālās psihologa konsultācijas, piedalīties psiholoģiskajās grupu nodarbībās, kā arī apmeklēt lekcijas par psiholoģiskās krīzes pārvarēšanu.

Amatpersonas uz Psiholoģiskā atbalsta centru nosūtīs iestāde, kurā amatpersona veic dienesta pienākumus, pamatojoties uz VSC psihologa atzinumu.

Atgādinām, ka līdz 2009.gadam psiholoģiskās un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi bija pieejami Iekšlietu ministrijas kompleksā „Dzintari” izvietotajā Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Iekšlietu ministrijas poliklīnika” Rehabilitācijas nodaļā, bet saistībā ar valsts budžeta izdevumu samazināšanu 2009.gadā  tika veikti grozījumi normatīvajos aktos, kuri šādu iespēju vairs neparedzēja.  No 2014.gada amatpersonu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība gan tika būtiski uzlabota, taču amatpersonām vēl joprojām nav pieejami pakalpojumi, kas veicinātu psiholoģiskā un emocionālā līdzsvara atjaunošanu pilnvērtīgai dienesta pienākumu izpildei.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties