11. Jūlijs 2018 12:51
Jaunumi
Īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā varēs glabāt reliģiskos priekšmetus

Otrdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumu MK noteikumos par īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā glabāšanai atļauto priekšmetu sarakstu, atļaujot tur glabāt reliģiskos priekšmetus, kuru lietošanas mērķis nav pretrunā ar īslaicīgās aizturēšanas vietas iekšējo kārtību, izņemot priekšmetus, ar kuriem var nodarīt kaitējumu citām personām vai sev.

Atļaujot īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā glabāt reliģiskos priekšmetus, policijas amatpersonai nekavējoties būs jāizvērtē, vai konkrēto reliģisko priekšmetu iespējams izmantot uzbrukumam policijas amatpersonām, vai ar to iespējams nodarīt miesas bojājumus citiem cilvēkiem vai sev, vai to iespējams izmantot pašnāvības izdarīšanai un jālemj par šī priekšmeta glabāšanas iespējamību īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā.

Ja policijas amatpersona, izvērtējot attiecīgā reliģiskā priekšmeta glabāšanas iespējamību atbilstoši īslaicīgās aizturēšanas vietas iekšējās kārtības prasībām un tā lietošanas mērķim attiecīgā rituāla veikšanai, aizliegs attiecīgo reliģisko priekšmetu glabāt īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā, tad persona varēs saņemt citu – uz īslaicīgo aizturēšanas vietu viņai atnesto priekšmetu, kas būs atbilstošs.

Līdz šim priekšmetu sarakstā, kurus ir atļauts glabāt īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā, nebija minēti reliģiskie priekšmeti. Domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvība ir viena no nozīmīgākajām vērtībām demokrātiskā sabiedrībā. Reliģiskā pārliecība ir ne vien reliģiskās pārliecības esamība, bet arī tās paušana, kas ietver arī reliģisko priekšmetu lietošanu.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 183 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties