8. Maijs 2019 16:22
Jaunumi
Satversmes tiesā notiek Saeimas Juridiskās komisijas un Tiesu politikas apakškomisijas izbraukuma kopsēde
No ST arhīva

8. maijā Satversmes tiesā norisinājās Saeimas Juridiskās komisijas un Tiesu politikas apakškomisijas izbraukuma kopsēde (kopsēde), kurā piedalījās arī Satversmes tiesas tiesneši. Kopsēdē tika caurlūkoti vairāki ar Satversmes tiesu saistīti jautājumi.

Atklājot kopsēdi, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Juta Strīķe  atzinīgi novērtēja Satversmes tiesas darbu un tās augsto reputāciju sabiedrībā, kā arī izteica pateicību par Satversmes tiesas organizētajām konferencēm. Viņa atzina, ka Saeimas deputāti ikdienas darbā atsaucas uz Satversmes tiesas atziņām, tāpēc šīs dienas tikšanos vērtē, kā labu iespēju apmainīties viedokļiem, lai turpinātu darbu pie likumdošanas procesa un likumprojektu izstādes kvalitātes uzlabošanas.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele sveica deputātus Satversmes tiesā un rosināja kopsēdē apspriest vairākus jautājumus, kas saistīti ar Satversmes tiesas kā Latvijas Republikas Satversmē (Satversme) noteikta konstitucionālā orgāna neatkarības stiprināšanu. Viņa uzsvēra, ka Satversmes tiesa ir vienīgais pilnvarotais konstitucionālais orgāns, kas var pateikt suverēnam, ka tas ir izkāpis ārpus Satversmes rāmja. Tā ir liela sabiedrības uzticēšanās Satversmes tiesai, kā arī Satversmes tiesas atbildība sabiedrības priekšā. Tas prasa maksimālu Satversmes tiesas neatkarības nodrošināšanu dažādās dimensijās, proti, ne tikai finansiāli un administratīvi, bet arī sakārtojot Satversmes tiesas tiesneša statusa jautājumus.

Kopsēdes noslēgumā Juta Strīķe vērsa klātesošo uzmanību uz vairākiem konkrētiem tiesību jautājumiem, kas izkristalizējās komisijas sēdes laikā, un kuriem būtu jāveido Juridiskās komisijas darba kārtības saturs.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties