13. Maijs 2021 16:12
Jaunumi
TM: Ārtelpās veicamajā priekšvēlēšanu aģitācijā būs jāievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības

Ceturtdien, 13. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotās izmaiņas ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu saistīto epidemioloģiskās drošības pasākumu regulējumā, kas paredz atļaut veikt priekšvēlēšanu aģitāciju publiskajās ārtelpās, ja stingri tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības, vienlaikus aizliedzot veikt priekšvēlēšanu aģitāciju iekštelpās, izņemot aģitācijas izvietošanu.

Ārtelpās priekšvēlēšanu aģitācijā varēs piedalīties ne vairāk kā desmit personas, neskaitot aģitācijas veicējus. Aģitācija ārtelpās ir atļauta tikai ar nosacījumu, ka tiek ievērotas visas nepieciešamās epidemioloģiskās drošības prasības - divu metru distancēšanās, kā arī mutes un deguna aizsegu lietošana. Priekšvēlēšanu aģitācijas veicēja pienākums ir uzraudzīt visu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu un arī izvietot informāciju par atbildīgo personu un piesardzības un drošības prasībām.

Papildu informācija

Priekšvēlēšanu aģitācijas mērķis ir nodrošināt iespēju personai paust viedokli un iespēju sabiedrībai saņemt vispusīgu informāciju par deputātu kandidātiem, deputātu kandidātu sarakstiem, politiskajām partijām un politisko partiju apvienībām pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību domju vēlēšanām. Tādā veidā sniedzot iespēju vēlētājiem izvērtēt politisko partiju piedāvājumus un izdarīt objektīvu izvēli, kas ir nepieciešama demokrātiskā sabiedrībā.

Ārtelpas ir laukumi, skvēri, parki, ielas, ceļi, tilti, tuneļi un citas tamlīdzīgas vietas, kas ir publiski pieejamas noteiktam personu lokam jeb publikās lietošanas ārtelpas.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties