2. Aprīlis 2013 /NR. 13 (764)
Skaidrojumi. Viedokļi
Iepriekš dota norādījuma institūts un tā perspektīva Latvijā

Ikvienai personai ir tiesības pār savu ķermeni, dzīvību un rīcību ar to, taču tikpat viegli, cik ir šo tiesību pašsaprotamība, var rasties situācijas, kas liedz personai realizēt savas tiesības pār savu ķermeni, dzīvību un dzīves ritējuma noteikšanu. Attiecīgās situācijas cēlonis var būt vairāki notikumi un likumsakarības, kuru iestāšanās brīdī persona kļūst nespējīga pieņemt lēmumu.

Ikkatrai personai ir jābūt iespējai noteikt savu dzīves gājumu arī brīdī, kad persona ir nespējīga pieņemt lēmumu, novēršot nevienlīdzību savu tiesību realizācijas apjomā starp lēmumu pieņemt spējas un nespējas brīdi, tādējādi izslēdzot personas patieso interešu neievērošanu normatīvo aktu piemērošanas brīdī no veselības aprūpē iesaistīto personu un iestāžu puses. Līdz ar to ikvienam ir jābūt tiesībām nodrošināt savu vēlmju un gribas ievērošanu, realizējot savas tiesības uz pašnoteikšanos un personas autonomiju, izdodot iepriekš dotu norādījumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties