Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

Īsumā par svarīgāko – atbildes uz jautājumiem par jauno “Jurista Vārda” abonēšanas kārtību un ieguvumiem, ko tā turpmāk sniegs mūsu lasītājiem. 

 1. Kādi ir  jaunā abonēšanas modeļa plusi?  

Sākot ar 2022. gadu, Latvijas tieslietu nozares profesionālais medijs – nedēļas žurnāls “Jurista Vārds” – piedāvā abonentiem būtiskus jaunumus un praktiskus ieguvumus: 

 • neierobežotu pieeju plašajiem “Jurista Vārda” digitālajiem resursiem – portāla juristavards.lv maksas sadaļai, kas ir lielākā juridisko publikāciju datubāze Latvijā ar vairāk nekā 15 000 publikāciju (ko veidojuši vairāk nekā 1700 autoru); 
 • klienta vajadzībām pielāgotus trīs veidu abonementus – katrs no tiem ietver drukāto žurnālu un personificētu piekļuvi digitālajam saturam (dažādam lietotāju skaitam atkarībā no izvēlētā abonementa veida); 
 • iespēju veidot savā lietotāja profilā personalizētus rīkus (biežāk lietojamo materiālu saraksti, personiskas piezīmes u.c.); 

Pieeja portāla juristavards.lv saturam no 2022. gada tiek nodrošināta nekavējoties, tas ir, uzreiz pēc izvēlētā pasūtījuma apmaksas. Drukātā žurnāla piegāde tiek nodrošināta abonēšanas periodā, bet ne ātrāk kā piecu darba dienu laikā pēc abonementa apmaksas vai maksājuma apliecinājuma saņemšanas.  

 1. Kāds ieguvums ir abonentam no vairāk atsevišķiem lietotājiem? 

Piedāvājam izvēlēties vienu no trim abonementu veidiem, kas veidoti, lai apmierinātu lietotāju profesionālās vajadzības atkarībā no tā, kādā veidā norit juristu darbs (individuāli, nelielā kolektīvā vai plašā birojā). Katrs lietotājs iegūst pieeju abonementam (vienlaikus no 2 ierīcēm) un personalizētas iespējas darbā ar digitālo saturu. Piemēram, lietotājs var pieslēgties  juristavards.lv no mājas vai darba datora un mobilās ierīces, lasīt jaunāko saturu un neierobežoti lietot arhīvu, kā arī izmantot personalizētās iespējas – veidot piezīmes, iezīmēt citātus, pievienot publikācijām grāmatzīmes. 

 1. Kādu abonēšanas līmeni izvēlēties, ja ir vairāk darbinieku par 10, bet mazāk par 30? 

Birojiem ir elastīgas iespējas kombinēt abonementus atbilstoši vajadzībām, proti, atkarībā no konkrētās situācijas iesakām izvērtēt divu vai vairāku vienādu vai dažādu abonementu iegādi. Ja lietotāju skaits ir ap 20, izdevīgāk ir iegādāties abonementu “Lielais”, kas nodrošina piekļuvi digitālajam saturam līdz 30 lietotājiem. 

 1. Kādu abonēšanas līmeni izvēlēties, ja ir vairāk darbinieku par 30? 

Lielajiem birojiem, kuros lietotāju skaits ir vairāki desmiti darbinieku, vispirms iesakām sazināties ar Lasītāju servisu (kontakti) un izklāstīt vajadzību. Lasītāju serviss konsultēs par iespējami izdevīgāko abonementu kombināciju un mūsu piedāvājumu.  

 1. Kādos formātos būs pieejams saturs 2022. gadā? 

“Jurista Vārds” ir nedēļas žurnāls, kas iznāk otrdienās. Drukātā žurnāla digitālā versija ir pieejama portālā juristavards.lv tā iznākšanas dienā. Digitālā versija ir lietojama gan kā parastais interneta formāts, gan interesentiem pieejams drukātā žurnāla maketa analogs – šķirstāmais e-žurnāls. Galvenais lietotāju ieguvums – abonements nodrošina pieeju juristavards.lv maksas sadaļai jeb visam plašajam žurnāla arhīvam (vairāk nekā 15 000 publikāciju). 

Iespēja noformēt abonementu ar vai bez drukātās versijas – cena abos gadījumos ir nemainīga. 

Par žurnālu piegādi – plašāk abonēšanas noteikumos.  

 1. Vai arhīva un jaunākā žurnāla saturam varēs piekļūt no mobilās ierīces? 

Portāls juristavards.lv, kurā pieejams jaunākā žurnāla saturs un viss arhīvs (vairāk nekā 15 000 rakstu), ir pieejams no datoriem un mobilajām ierīcēm (tālruņiem, planšetēm). Turklāt arī mobilajā skatā ir plašas iespējas darbam ar saturu (meklētājs, atlase pēc tiesību nozares, tiesību prakses, autoru katalogs).  

 1. Kā var iegādāties atsevišķus žurnāla numurus?  

Nedēļas izdevums “Jurista Vārds” ir maksas saturs, ko visizdevīgāk ir abonēt (minimālais periods – 1 mēnesis), iegūstot pieeju žurnāla jaunajam saturam (drukātajam un/vai digitālajam) un arhīvam. 

Pieeju rakstiem, kas publicēti pēc 2013. gada 1. jūlija, šobrīd vēl var iegūt, iegādājoties konkrēta žurnāla digitālo numuru. Šāds pakalpojums pieejams līdz 2021. gada nogalei. Lietotājs saņem kodu, ar kuru atvērt interesējošo e-žurnālu. 

No 2022. gada – iesakām izmantot abonēšanu, minimālais periods – 1 mēnesis (tikai 9,99 eiro – tūlītēja piekļuve digitālajam saturam, kas praksē nozīmē – gan jauno žurnālu, gan visu iepriekšējo arhīvu). 

Atsevišķus drukātā žurnāla numurus no oktobra beigām varēs iegādāties internetveikalā juristavards.lv/veikals (piegāde – “Omniva”, “Latvijas Pasts” vai bezmaksas izņemšana Klientu centrā). Par drukātā žurnāla iegādi šobrīd lūgums sazināties ar lasītāju servisu (kontakti). 

 1. Kā var iegādāties atsevišķus rakstus?  

Nedēļas izdevums “Jurista Vārds” ir maksas saturs, ko visizdevīgāk ir abonēt (minimālais periods – 1 mēnesis), iegūstot pieeju žurnāla jaunajam saturam (drukātajam un/vai digitālajam) un arhīvam. 

Pieeju rakstiem, kas publicēti līdz 2013. gada 1. jūlijam, šobrīd vēl var iegūt, iegādājoties tos kā atsevišķas vienības. Šāds pakalpojums pieejams līdz 2021. gada nogalei. Lietotājs saņem kodu, ar kuru atvērt interesējošo publikāciju.  

No 2022. gada – iesakām izmantot abonēšanu, minimālais periods – 1 mēnesis (tikai 9,99 eiro – tūlītēja piekļuve digitālajam saturam, kas praksē nozīmē – gan jauno žurnālu, gan visu iepriekšējo arhīvu). 

 1. Kāds saturs ir arhīvā, kas būs neierobežoti pieejams abonentiem?  Kādas ir satura meklēšanas iespējas arhīvā? 

Portāla juristavards.lv maksas sadaļā, tostarp “Arhīvs”, kas pieejama vienīgi abonentiem, publicētais saturs ir drukas žurnāla “Jurista Vārds” elektroniska kopija. Tādējādi digitālajā arhīvā ir pieejams drukātā izdevuma līdzšinējais saturs, kas attiecīgi ik nedēļu tiek papildināts. 

Izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, “Jurista Vārda” digitālais saturs regulāri tiek klasificēts pēc noteiktām pazīmēm, un tas nodrošina iespēju daudz ātrāk un ērtāk orientēties vairāk nekā 15 000 rakstu arhīvā, meklējot nepieciešamo informāciju.  

Piemēram, sadaļa “Arhīvs” papildus piedāvā rakstus atlasīt pēc datuma, rubrikas, autora, tiesību nozares (arī atsevišķām apakšnozarēm) vai tiesību prakses kataloga. Šajā juridiskās periodikas materiālu klāstā ir gan viedokļi un skaidrojumi par plānotu vai jau spēkā esošu tiesisko regulējumu, tiesu prakses apskati, analīze un komentāri, dažādu ekspertu un tiesībsargājošo institūciju diskusijas par aktuāliem tiesību jautājumiem, pētījumi, atzinumi, vadlīnijas vai cita veida ieteikumu rakstura dokumenti u.c. Publikācijās aplūkots gan nacionālais, gan arī Eiropas Savienības un starptautisko tiesību ietvars un tiesību piemērošanas prakse. 

Žurnāla “Jurista Vārds” digitālais arhīvs ir visapjomīgākā juridisko publikāciju krātuve Latvijā.

Dalies ar šo jaunumu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


Par mums

Lasītāju serviss

Seko "Jurista Vārdam"

DROŠUS MAKSĀJUMUS NODROŠINA

Mastarcard SecureCode, Verified by VISA, Swedbank

 © VSIA “Latvijas Vēstnesis”