“Jurista Vārda” abonentiem! Ieteikumi, kā administrēt lietotāju piekļuvi saturam

“Jurista Vārda” abonentiem! Ieteikumi, kā administrēt lietotāju piekļuvi saturam

No 2022. gada 1. janvāra mainās žurnāla “Jurista Vārds” abonēšanas modelis, kas abonentiem piedāvā jaunas iespējas, tajā skaitā neierobežotu pieeju visam 16 000 rakstu plašajam arhīvam. Aicinām iepazīties ar instrukciju, lai sāktu pilnvērtīgi lietot digitālo saturu, ko nodrošina Jūsu izvēlētais abonementa veids. Uzziniet arī, kas jādara Vidējā un Lielā abonementa īpašniekam, lai administrētu lietotāju piekļuves, kas piešķirtas darbiniekiem! 

Atgādinām, ka “Jurista Vārdam” ir pieejami trīs abonementu veidi – “Mazais” (drukātais žurnāls un 1 digitālā satura lietotājs), Vidējais (līdz 10 lietotājiem), Lielais (līdz 30 lietotājiem). Abonementi veidoti tā, lai apmierinātu juristu profesionālās vajadzības atkarībā no tā, kādā veidā norit viņu darbs (individuāli, nelielā kolektīvā vai plašā birojā). 

Ja izvēlēts abonements “Vidējais” vai “Lielais” vai noformēti vairāki abonementi, klients iegūst noteiktu skaitu pieeju “Jurista Vārda” digitālajam saturam, kuras pēc saviem ieskatiem var piešķirt  lietotājiem. “Vidējais” un “Lielais” abonements īpaši piemērots birojiem, iestādēm, institūcijām, kurās “Jurista Vārdu” izmanto vairāki darbinieki, vairāki desmiti vai pat simti.  

Abonementa administrators 

Lai pilnvērtīgi lietotu abonementu no 2022. gada 1. janvāra un lasītu jau pirmo žurnāla “Jurista Vārds” numuru, kas iznāks 4. janvārī, abonementa īpašniekam iesakām savlaicīgi no sava vidus izvēlēties konta administratoru jeb vienu atbildīgo par “Vidējais” vai “Lielais” abonementu (lielākām organizācijām var būt noformēti arī vairāki abonementi, lai iegūtu vēlamo pieeju skaitu visiem darbiniekiem). Lai iegūtu administratora statusu, jāizmanto tas e-pasts, kas norādīts, noformējot abonementu. Administratora galvenais pienākumus  iekšēji koordinēt satura lietošanas pieejas darbiniekiem (tās piešķirot vai liedzot). Pieejas darbiniekiem var noformēt jau 2021. gada nogalē. 

Abonementa administrators:  

 • piešķir pieejas atbilstošam lietotāju skaitam,  
 • pēc nepieciešamības aktualizē sarakstu (pievieno vai izslēdz lietotājus no saraksta), 
 • ir kontaktpersona, pie kuras var vērsties darbinieki, kam ir nepieciešama pieeja abonementam vai kuriem radusies kāda neskaidrība, 
 • pārvalda abonementa galveno kontu. Tajā var redzēt noformēto abonementa/-u veidus un aktīvo abonementu periodus un to pārklājumus. 

Kā administrēt lietotāju piekļuves?  

 • Pirmais solis – administrators atver portālu juristavards.lv un ekrāna labajā augšējā stūrī atrod pogu “Autorizēties”. 
 • Otrais solis – administrators autorizējas, izmantojot to e-pastu, kas norādīts, noformējot abonementus. Šādi administrators nokļūst abonementa galvenajā kontā, kas pieejams tikai atbildīgajam darbiniekam jeb administratoram.  
 • Trešais solis – administrators nospiež pogu Tavi abonementi”, piekļūstot sadaļai, kurā administrē lietotājus. Tālāk izvēlas pogu “Pievienot lietotājus”, lai izveidotu lietotāju sarakstu. Atveras forma, kurā var ievadīt lietotāju e-pastus (tos var pievienot visus uzreiz, ja skaits nepārsniedz 100, vai pa daļām).  
 • Administrators pievieno noteiktu skaitu lietotāju e-pastu, uz kuriem nosūta uzaicinājumu.  
 • Ja lietotājs ilgstoši neapstiprina uzaicinājumu, to ir iespējams nosūtīt atkārtoti. Tikai pēc apstiprinājuma attiecīgais lietotājs iegūst iespēju lietot abonementu.  
 • Ceturtais solis – administrators pārliecinās, vai abonementam apstiprinātas visas pieejas (vai izmantotas visas iespējas, ko sniedz abonements). Pēc nepieciešamības pievienoto lietotāju skaitu var koriģēt. Pēc šī soļa sarakstā iekļautie lietotāji var piekļūt saturam.   
 • Piektais solis – administrators ikdienā pārvalda lietotāju sarakstu, pēc nepieciešamības to aktualizējot. Piemēram, ja ar kādu darbinieku pārtrauktas darba attiecības, viņa pieeju var izdzēst un pievienot pieeju citam darbiniekam.  

Galvenajā kontā administrators var pārvaldīt lietotāju sarakstu: 

 • ērti kārtot lietotājus: ar peli pārvilkt un rindot vēlamā secībā, 
 • ar vienu klikšķi nosūtīt atkārtotu uzaicinājumu apstiprināt pieeju abonementam, 
 • dzēst lietotājus un pievienot jaunus, 
 • ja lietotājs aizmirsis savu paroli, to var dzēst un nosūtīt viņam atkārtotu uzaicinājumu pievienoties no jauna un izveidot savu kontu, 
 • pievienot piezīmi pie lietotāja, 
 • uzturēt sarakstā gan aktīvās pieejas (atbilstoši abonementa piekļuvju skaita limitam), gan pievienot kandidātus (novietojot tos aiz limita nodalījuma svītras), kuriem aktivizēt pieeju, piemēram, darbinieku maiņas gadījumā vai arī mainot piešķirto pieeju citu iemeslu dēļ.  

Ieteikums!  

Administrators var sevi izslēgt no lietotāju skaita, saglabājot iespēju administrēt piekļuves. Piemēram, ja abonementa īpašniekam ir 10 piekļuves, bet administrators, piemēram, biroja sekretāre vai datortīkla administrators, ikdienā nav “Jurista Vārda” lasītājs, administrators sevi var pārvirzīt lietotāju saraksta beigās – aiz svītras, kas atdala aktīvās pieejas no pārējiem pievienotajiem lietotājiem, kuriem nav pieejas.  

Kādas iespējas ir katram lietotājam?  

“Vidējais” un “Lielais” abonementu gadījumā lietotāji no administratora saņem uzaicinājumu e-pastā apstiprināt pievienošanu. Lietotājam ir jāautorizējas savā kontā vai jāreģistrē jauns konts. Jāatver uzaicinājuma saite no e-pasta un jāapstiprina uzaicinājums izmantot abonementu, kas ļauj lietot juristavards.lv maksas saturu.  

Katra lietotāja profilā ir nodrošināti efektīvai datubāzes izmantošanai nepieciešamie personalizētie rīki, kas palīdz atrast konkrētus rakstus, atstāt personiskas un tikai pašam redzamas piezīmes pie tiem, saglabāt noderīgus citātus utt. 

Katrs lietotājs vienlaikus var lietot “Jurista Vārdu” no diviem pārlūkiem / ierīcēm. Lietotājs savā kontā redz abonementa periodu un savas pieejas statusu – aktīvs vai neaktīvs. 

Kā lietot publikāciju datubāzi? 

Portāla juristavards.lv maksas sadaļā, kas pieejama vienīgi abonentiem, publicētais saturs ir drukas žurnāla “Jurista Vārds” elektroniska kopija. Tādējādi digitālajā arhīvā ir pieejams drukātā izdevuma līdzšinējais saturs, kas attiecīgi ik nedēļu tiek papildināts.  

Digitālais arhīvs ir visapjomīgākā juridisko publikāciju datubāze Latvijā. Žurnāla saturs regulāri tiek klasificēts pēc noteiktām pazīmēm. Datubāzē ir argumenti sarežģītu lietu risināšanai, komentāri un tiesību lietpratēju viedokļi.  

Izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, “Jurista Vārda” digitālais saturs regulāri tiek klasificēts pēc noteiktām pazīmēm, un tas nodrošina iespēju daudz ātrāk un ērtāk orientēties arhīvā, meklējot nepieciešamo informāciju.  

Rakstus var atlasīt pēc datuma un rubrikas. Papildus lietotāja rīcībā ir vismaz četri katalogi jeb atlases rīki. Piemēram,   

 1. Autoru katalogs,  
 1. Žurnālu katalogs,  
 1. Tiesību nozaru katalogs,  
 1. Tiesību prakses katalogs. 

Kā atrast vajadzīgo argumentu 16 000 rakstu bibliotēkā? Videogids: kā lietot juristavards.lv publikāciju datubāzi 

“Jurista Vārda” misija ir nemainīga – tā ir Latvijas tiesiskās sistēmas uzlabošana un Latvijas juristu kompetences pilnveide. Žurnāla izdevējs – VSIA “Latvijas Vēstnesis”.   

“Jurista Vārds” – Tavs darba instruments! 

Lasītāju serviss 

Saziņai un konsultācijām: abonenti@lv.lv, t. 67311161 

Dalies ar šo jaunumu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


Par mums

Lasītāju serviss

Seko "Jurista Vārdam"

DROŠUS MAKSĀJUMUS NODROŠINA

Mastarcard SecureCode, Verified by VISA, Swedbank

 © VSIA “Latvijas Vēstnesis”