31. Jūlijs 2012 /NR. 31 (730)
Tiesību prakse
Slēgtas tiesas sēdes materiālu publiskošana un privātās dzīves aizskārums
12
Latvijas Republikas tiesībsarga Jura Jansona 2012. gada 29. jūnija atzinums
Pārbaudes lietā
Nr. 148-5D/2010
Juris Jansons
tiesībsargs 

2010.gada 8.jūnijā Tiesībsarga birojā tika saņemts Jūsu iesniegums (reģistrēts ar Nr.xxx), kurā norādījāt, ka 2010.gada maijā izdotajā A.Grūtupa grāmatā "Maniaks" autors, publiskojot slēgtā tiesas sēdē izskatītus materiālus, ir pārkāpis A.B. garantēto privātās dzīves neaizskaramību, kā arī aizskāris viņas cieņu un godu. Izskatījis minēto iesniegumu, tiesībsargs pamatojoties uz Tiesībsarga likuma 24.panta otro daļu, ierosināja pārbaudes lietu, lai ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ko nu
6. Augusts 2012 / 10:44
0
ATBILDĒT
Katra autora darbs ir vispirms viņa galvā,un tikai pēc tam tiek izlikts uz papīra. Tad nu spriediet paši,kas ir šī \"autora\" galvā.

Tā vien šķiet,ka šī grāmata sagādā baudījumu noteiktas kategorijas ļautiņiem.
hmmm to Armands
2. Augusts 2012 / 17:39
0
ATBILDĒT
kas attiecas uz personiskās dzīves neaizkaramību - tad, ja nav saņemta piekrišana no radiniekiem, nav nekādas tiesības publiskot ar visiem izmeklēšanas materiāliem upura vārdus un nežēlīgās izdarības.

ieteikti izlasīt rakstus par Albertu Fišu (Albert Fish),kas tiek uzskatīts par hanibala lectora prototipu tieši no psiholoģiskā raksturojuma (neizrādot nekādas emocijas par nodarījumiem) pat šajos izmeklēšanas materiālos ievērojot cietušo un to radinieku emocionālo stāvokli, netiek aprakstītas baisās detaļas.
hmmm
2. Augusts 2012 / 17:28
0
ATBILDĒT
saku arī paldies par recenzijas norādi, pirms tam interesēja šī grāmata, nu saprotu, ka nemaz neinteresē. nožēlojami, ka atkal iestājas princips - visi ir vienlīdzīgi likuma priekšā, bet citi ir vienlīdzīgāki. nu ne no juridiskā, ne no ētikas, ne no socālām normām - nav nekāda attaisnojuma publicēt upuru vārdus, fiksētos milicijas materiālus....pats interesantākais, ka ja šo grāmatu uzskata, kā zinātnisku pētniecības darbu - tad salasoties šādas atziņas, var rasties n-tie Stasiki, kas ņems vērā autora \"pamācības\". salīdzinājums ar Bodlēru ir nevietā - Bodlērs savos darbos neaprakstīja nevienu manipulāciju ar cilvēka ķermeņiem no perversiem tipiem un neievietoja personu zīmējumus. Bodlērs vien veica aprakstu un jāsaka literāri smalki, vārdos visu neaprakstot, bet raisot iztēli.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties