28. Maijs 2019 /NR. 21 (1079)
Skaidrojumi. Viedokļi
Biometriskie dati: jēdziens, būtība un apstrādes nosacījumi
1
LL.M
Anna Vladimirova-Krjukova
Zvērinātu advokātu biroja "Cobalt" juriste, sertificēta personas datu aizsardzības speciāliste 

Vispārīgā datu aizsardzības regula ieviesusi jaunus ierobežojumus biometrisko personas datu apstrādei. Tomēr vairākus jautājumus izraisa biometrisko datu definīcija. Proti, ne visos gadījumos ir skaidrs, vai konkrētā informācija ir biometriskie vai "parastie" personas dati, uz kuriem neattiecas jaunie stingrākie noteikumi.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
28. Maijs 2019 / 12:40
2
ATBILDĒT
Kā sacīt jāsaka, raksts zelta vērtē! Biometrisko datu apstrāde ir milzu problēma, no kuras cieš milzumdaudz godīgu un likumpaklausīgu pilsoņu, nepilsoņu, ārvalstnieku, dubultpilsoņu u.c. tiesiskās pakļautības attiecībās esošie datu subjekti. Piemēram, Seskis ir pakļauts pagalam negantai biometrisko datu apstrādei no darba devēja puses, sevišķi pirmdienu rītos. Ikreiz priekšniece kritiski vēro Seski, ar vizuālās skanēšanas un aromātu izšķiršanas metodi meklējot tādas pazīmes kā ļodzīga gaita, nāvējoša izelpa, klejojošs skatiens, ataudzēti bārdas rugāji, piesarkušas acis u.t.t. Savukārt Seskis ir spiests aizsargāt savus patiesos biometriskos datus ar dažādām pagrīdes metodēm - košļene, stipra kafija, sālīts gurķītis, skābu kāpostu sula, un tā tālāk un tā joprojām. Minētie pasākumi gan netraucē priekšniecei veikt subjektīvu Seska biometrisko datu analīzi, un iegūtos secinājumus izplatīt darba kolektīvā bez Seska kā datu subjekta piekrišanas. Vienreiz ir jāsaņemās un strikti jānoteic, ka vidē ar paaugstinātiem riskiem, piemēram, darba vietā ir aizliegta darbinieka vai citas īpaši pakļautas personas biometrisko un arī biolitrisko (ziņas par datu subjekta patērēto šķidruma apmēru) datu apstrāde bez datu subjekta piekrišanas. Savukārt saņemot datu subjekta piekrišanu, papildus jāvērtē, vai datu subjekta stāvoklis ļauj apzināties un adekvāti uztvert darbības, kuru veikšanai piekrišana tiek dota.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties