8. Decembris 2016 14:20
Domnīca / brīvais mikrofons
Ikviens, kas lieto elektrību ir no valsts puses apkrāpts
7
Satversmes VIII nodaļas sadaļas Cilvēka pamattiesības ir rakstīts 91. punkts nosaka, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Taču, realitatē, šo Satversmes punktu daudzas valsts amatpersonas ignorē, bieži pieņem pretlikumīgus, pret tautas interesēm vērstus, lēmumus un paliek nesodītas. Šāda Satversmes un citu spēkā esošu likumdošanas aktu prasību ignorēšana, patvaļīga traktēšanas ir pretlikumīga. Latvijas likumdošanas sargiem (Tai skaitā arī Latvijas prokuratūrai) ir pienākums tautas priekšā šādus gadījumus atklāt, izmeklēt un sodīt vainīgās personas.

Visšokējošākais valsts amatpersonu patvaļas piemērs ir Obligātā iepirkuma komponente (OIK). Valsts iekasē OIK no visiem elektroenerģijas lietotājiem kā speciālu, obligātu maksājumu, ko pievieno elektrības cenai. Atbilstoši likumdošanai valsts ir tiesīga iekasēt no iedzīvotājiem tikai nodokļus un nodevas. Jautājums – vai OIK ir nodoklis/nodeva? Nē! Tā ir amatpersonu patvaļa. Likumā “Par nodokļiem un nodevām”, 8.pants (Valsts nodokļu veidi un tiem atbilstošie likumi) OIK nav minēta, tātad OIK no elektroenerģijas lietotājiem tiek iekasēta nelikumīgi. Minētā likuma 2.pants. Likuma darbības sfēra (4) - Ja Ministru kabineta noteikumos vai vietējo pašvaldību saistošajos noteikumos ir iekļautas normas, kas paredz obligātus maksājumus, kuri atbilst šā likuma 1. pantā minētajiem terminiem "nodoklis", "nodeva" vai "pašvaldības nodeva", bet kuri nav paredzēti šajā likumā, tad šādu normu piemērošana nav pieļaujama tikmēr, kamēr nav stājušies spēkā atbilstoši grozījumi šajā likumā.

 

Tas nozīmē, ka valsts amatpersonas kuras šādu lēmumprojektu sagatavoja (cilvēki ar juridisku izglītību) un lēmuma pieņēmēji (MK presidents, ministri) pieņēmušas lēmumu par OIK ieviešanu ir pārsniegušas savas dienesta pilnvaras un ir saucamas pie kriminālatbildības (Krimināllikuma XXIV nodaļa, Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā.). Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Tas attiecināms arī uz valsts amatpersnonām.

 

Latvijas valsts politiķī un amatpersonas uzlikdamas Latvijas iedzīvotājiem maksāt elektroenerģijas Obligātā iepirkuma komponenti (OIK) ir pārsniegušas viņiem piešķirtās dienesta pilnvaras un klaji pārkāpušas spēkā esošo Latvijas likumdošanas aktu prasības. Šāda apzināti plānota rīcība ir radījusi būtisku materiālos zaudējumu/kaitējumu katrai mājsaimniecībai un Latvijas ekonomikai kopumā. 

 

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
7 KOMENTĀRI
 
Seskis
13. Decembris 2016 / 11:14
4
ATBILDĒT
Godātais autor, atļaušos Jūs dēvēt par savu kolēģi un gara radinieku - neuztveriet nopietni komentāros rakstīto kritiku, - tie ir tikai interneta troļļi!
Loģiski > Seskis
13. Decembris 2016 / 13:51
0
ATBILDĒT
Ja nezinātu Jūsu sarkastisko rakstīšanas manieri,būtu padomājis,ka piesakāties par aizstāvi šim "apkrāptajam autoram".
Arča
12. Decembris 2016 / 14:04
0
ATBILDĒT
Cilvēks grib startēt uz nākošajām vēlēšanām, jo iepriekšējās neizdevās. Tā sakot, cenšas vākt elektorātu. Tādēļ raksta rakstus par to, cik viss ir slikti, kā valsts un bankas mūs apkrāpj utt., nodarbojas ar populismu. Tikai viņš nav rēķinājies ar to, ka šeit apgrozās nedaudz izglītotāka publika, kurai viņa rakstītais izraisa smīnu.
Baraks Osama
8. Decembris 2016 / 15:42
0
ATBILDĒT
Kaut kāds analfabētisms. Vai tad maksājums par obligāto iepirkumu ir noteikts "Ministru kabineta noteikumos vai vietējo pašvaldību saistošajos noteikumos"? Man līdz šim likās, ka tas ir paredzēts Elektronenerģijas tirgus likumā (28. pants "[..] Šā iepirkuma izmaksas sedz visi Latvijas elektroenerģijas galalietotāji proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņam, kompensējot publiskajam tirgotājam iepirkuma izdevumus. [..]"). Un kas tas vēl par radījumu - "MK presidents"?
Loģiski > Baraks Osama
9. Decembris 2016 / 10:36
0
ATBILDĒT
Un kādu juridisko analīzi Jūs sagaidāt no personas - plaša profila speciālista, kura galvenā nodarbe ir "Twitter" un "Facebook" lapu pārvaldīšana - bez juridiskās izglītības? Analfabētisms parādījās jau iepriekšējā "dvēseles kliedzienā",jo citādāk to nosaukt nevar, saistībā ar "rakstu" par "Rīgas satiksmes" līgumsodiem? Tā jebkurš, kurš vien māk "Google" meklētāja ierakstīt vārdu "Satversme" un saprot latviešu valodu, izlasot Satversmes VIII nodaļas tiesību normas, domā,ka visu saprot un sāk brīnīties,kāpēc tādi juristi vispār ir vajadzīgi. Baidos,ka jaunietis ir sajaucis "Jurista vārda" sniegto iespēju izteikties par tiesību jautājumiem ar ziņu portāla "Delfi" komentāru sadaļu.
Baraks Osama > Loģiski
9. Decembris 2016 / 12:25
0
ATBILDĒT
Tad var būt tikai viens jautājums - vai tīmekļa vietnē, kura sevi pozicionē kā lietpratējiem adresētu un specializētu resursu, tiešām jāatvēl atsevišķa sadaļa "tautas balsij" bez jebkādiem formas un satura filtriem? Vai šādam resursam būtu jātiražē juridiskās jomas nepārzinātāju garadarbi, par kuru atreferēšanu jebkurš pirmkursnieks tiktu izgāzts eksāmenā kā tiesību teorijas pamatus neapguvis? Es tiešām nezinu, vai šādas sadaļas izveidi vadījuši komerciāli vai citi apsvērumi, bet tas nav veids, kā konstruktīvi iesaistīt sabiedrību nozares norisēs.
Loģiski > Baraks Osama
9. Decembris 2016 / 17:25
0
ATBILDĒT
Šis cilvēks degradē šīs vietnes būtību,nodarbojoties ar lētu,juridiski nepamatotu populismu - pa šodien viņš ir paspējis sagatavot vēl vienu "rakstu".
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
9
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties