20. Marts 2014 22:21
Domnīca / brīvais mikrofons
Grozījumi Kriminālprocesa likumā
1

Šodien Saeima otrajā lasījumā pieņēma grozījumus Kriminālprocesa likumā (Likumprojekts Nr.745/Lp11). Līdz 31.martam ir iespējams iesniegt priekšlikumus šim likumprojektam.

Ar likumprojekta tekstu var iepazīties šeit.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
 
Andrejs Judins
25. Marts 2014 / 22:56
0
ATBILDĒT
Viens no iecerēto grozījumus jautājumu blokiem ir saistīts ar Medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu (MRPL) noteikšanu. Likumprojektā ir jauna norma par MRPL izpildi, ja ir vairāki nolēmumi par MRPL noteikšanu personai; viens no grozījuma mērķiem ir nodrošināt personas līdzdalību procesā, ja tā ir pieļaujama, ņemot vērā personas veselības stāvokli. Saeima nav atbalstījusi TM priekšlikumu paredzēt iespēju grozīt personai noteikto MRPL uz vairāk ierobežojušu. Uzskatam, ka gadījumā, ja pasliktinājusies personas veselība un ir nepieciešamība sniegt intensīvāku psihiatrisko palīdzību, par to jālemj atbilstoši Ārstniecības likumā noteiktajam, nevis piemērojot Kriminālprocesa likumu. Vienlaikus, domāju, likumā var paredzēt iespēju grozīt MRPL uz vairāk ierobežojošo personai, kurai izvairās no viņai noteiktas ārstēšanas . To vērtēju nevis kā sodīšanu par izvairīšanos no ārstēšanas, bet kā nepieciešamo instrumentu, lai panāktu, ka personai ir sniegta psihiatriskā palīdzība, kas paredzēta tiesas nolēmumā. Par šo jautājumu vēl diskutēsim Juridiskajā komisijā.
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties