7. Novembris 2014 10:55
Domnīca / brīvais mikrofons
Par seksuālās orientācijas diskrimināciju no cita skatu punkta
7
Latvijas Republikas Ārlietu ministrs E.Rinkēvičs atzinās, ka ir homoseksuāls...

Mēs visi zinām, ka publiskās ģērbtuves, dušas, pirtis ir nodalītas vīriešiem un sievietēm. Tas, acīmredzot, ir veidots dēļ tā, ka vīrietim pret sievieti (sievietei pret vīrieti) ir seksuālās tieksmes. Tādēļ viņus kailus vienā telpā nav piedienīgi laist... jeb, vismaz, nodrošināt iespēju ģērbties bez pretējā dzimuma klātbūtnes.

Ja reiz mēs ejam "geju tiesību atzīšanas ceļu", vai nav pamata publiskās ģērbtuves, dušas, pirtis dalīt ne tikai pēc dzimuma, bet arī pēc orientācijas? Man, kā heteroseksuālam, ir tiesības iet dušā un būt pārliecinātam, ka mani "neuzlūko ar seksuālas iekāres aci".

Ar šo vēlos dzirdēt juridisku diskusiju par heteroseksuālo personu tiesībām (vai homoseksuālo personu tiesībām) tikt nodalītām no tādām personām, kas ir seksuāli ieinteresētas tavā dzimumā...

patīk
drukāt
 
 
7 KOMENTĀRI
 
pajoliņš
8. Janvāris 2015 / 17:50
0
ATBILDĒT
Laimīgā kārtā valstij nav "publiskās ģērbtuves, dušas, pirtis". Varbūt kāds šāds veidojums pieder kādai valsts vai pašvaldības SIA, taču tā ir cita lieta. Iet "publiskā ģērbtuvē, dušā, pirtī" nozīmē izmantot ar privāttiesisku darījumu sniegtu pakalpojumu. Tātad publiski tiesiskais atšķirīgas attieksmes aizliegums nav piemērojams.

Ja Anspoka kungam "publiska ģērbtuve, duša, pirts" nepatīk, jo viņa laikam jau Apollona augumu ar iekāri var uzlūkot sodomīti, lai attiecīgo pakalpojumu vienkārši neizmanto. Likums, diemžēl, nepalīdzēs. Cik zinu, Patērētāju tiesību aizsardzības likums nesatur atšķirīgas attieksmes aizliegumu pēc miesiskas iekāres un pat ne pēc seksuālās orientācijas pazīmes. Tātad arī privāttiesiskais atšķirīgas attieksmes aizliegums tiklību neaizsargā.

Anspoka kunga loģikā gan ir caurums. Ja mērķis ir novērst apmeklētāja “uzlūkošanu ar seksuālas iekāres aci”, tad dalījums pēc seksuālās orientācijas šo “risku” nenovērsīs. Kā sacīt jāsaka, ir problēma ar samērīguma testa pirmo elementu: līdzeklis nav piemērots mērķa sasniegšanai.
hmm
6. Janvāris 2015 / 14:15
0
ATBILDĒT
jāpārvācas dzīvot uz Taizemi, tur ir WC un dušas ir arī atsevišķas tieši priekš transeksuāļiem.
Name
11. Novembris 2014 / 12:12
1
ATBILDĒT
Tieši tā, autora secinājums par iemesliem nodalīšanai ir ļoti primitīvs. Bet labi, ka puisis sev aktuālo tēmu mēģina izzināt.
Baraks Osama
10. Novembris 2014 / 14:43
0
ATBILDĒT
Problēma interesanta. Gribētos tikai tikt skaidrībā - vai tam, ka pie mums pierasts dzimumus šādi nodalīt, pamatā ir seksuālā interese vai tomēr primāri ārējās dzimumpazīmes. Tas ir aktuāls jautājums, zinot, ka ārzemēs mēģina šādi tikt skaidrībā, ar kuru dzimumu kopā ļaut atrasties transseksuāļiem.
mazgudrais > Baraks Osama
10. Novembris 2014 / 15:08
0
ATBILDĒT
ja lemtu, ka vecim transseksuālim jāiet sieviešu pirtī, tad, manuprāt, transseksuāļu būtu ļļļotiiiiii daudz
mazgudrais
7. Novembris 2014 / 12:09
0
ATBILDĒT
p.s. ja kāds vecis domā citādāk, lai sūdz r tiesā par seksuālu uzmācību, ja r ir pietiekami tuvu viņam stāvējis kādreiz,
mazgudrais
7. Novembris 2014 / 12:06
1
ATBILDĒT
tā kā nodalīšana gan pēc dzimuma, gan pēc seksuālās orientācijas ir diskriminācija, vienīgais demokrātiskai sabierdībai atbilstošs tiesiskas rīcības modelis ir nenodalīt pirtis, dušas u.c. tamlīdzīgas vietas, visi kopā, un viss ok - gan ētiski, gan estētiski, un, kas ir galvenais - tiesiski
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties