19. Janvāris 2015 12:34
Domnīca / brīvais mikrofons
tiesneša cienīga rīcība. Vai vadzis ir lūzis? advokātu process
3
Munkevica saslimušo advokāti aizstāj valsts apmaksāts aizstāvis

Ir daudz runu par to, ka jāievieš advokātu process, jo tad būs ātrāka lietu izskatīšana. Tieslietu ministrija ar putām uz lūpām lobē advokātus, lai tas pēc iespējas ātrāk notiktu. Tomēr, joprojām nav pierādījumu, ka advokātu process veicinās ātrāku lietu izskatīšanu.

Tajā pat laikā ir vairākas ziņas, ka tieši paši advokāti ir biežākie slimotāji, kā rezultātā tiesas sēdes tiek "norautas".

Jau iepriekš esmu licis atsauci uz advokāta AG ieteikumiem par to kā likumīgi vilcināt tiesas procesu civillietās. Arī šoreiz - advokātu cunfte sāk taisnoties un piesaukt tiesības uz uzstāvību. Tomēr, karavāna iet tālāk.

Vai tiešām beidzot vadzis ir lūzis un tiesas ir atradušas risinājumu neattaisnotu tiesas sēžu kavētājiem?

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/544053-munkevica_saslimuso_advokati_aizstaj_valsts_apmaksats_aizstavis

Palasot vienkāršās, lumpeņu masas un intelektuāļu komentārus internetā, liekas tiesnesei ir izdevies lielisks PR pasākums (kas noteikti ir lētāks, kā TM budžets PR aktivitātēm), kā uzlabot tiesu varas prestižu.

Un tik daudz jau nemaz nevajadzēja - tikai izmantot likumīgas iespējas, kā atrast risinājumu pārstāvja aizvietošanai. Un tauta tiesnesei  piešķir trīs zvaignes un ordeni.

Šis ir pierādījums, ka tiesa, ja grib, spēj atrisināt sarežģītus kāzusus, savukārt, advokāti vēl nav pelnījuši sev advokātu procesu.

patīk
drukāt
 
 
4 KOMENTĀRI
 
mazais
29. Janvāris 2015 / 22:09
0
ATBILDĒT
Ir advokāti, kas neiet ne uz vienu tiesu vispār jau gadiem - kāpēc viņien neanulē statusu, kāpēc nav regulāras atstācijas pārbaudes? Adv.kolēģija, ja gribētu - varētu paretināt savas rindas un tai vajadzētu tās paretināt - bet ne tak... Un vēl advokāta process... Diezgan nožēlojami
Publisko tiesību institūts
24. Janvāris 2015 / 13:48
1
ATBILDĒT
kāpēc nevarētu būt vairākas advokātu kolēģijas, advokātu process, bet tām kolēģijām, kuras nespēj saprātīgā laikā attīrīties no 'tihonovveidīgajiem" liegt šo priekšrocību licencēt advokātus - lai turpina darboties kā skumjo atmiņu biedrība
mazgudrais > Publisko tiesību institūts
27. Janvāris 2015 / 15:26
0
ATBILDĒT
kāpēc liegt, brīvais tirgus lai visu saliek pa vietām - gribi, ej uz to pašdarbnieku pulciņu, kurā dominē veidīgie, gribi, ej uz to, kurā dominē ne-veidīgie
Seskis
19. Janvāris 2015 / 13:17
0
ATBILDĒT
Patlaban Saeimas komisijās ir likumprojekts, kurā reglamentēts, ka advokātam vienreiz mēnesī būs jāapskrien ap Augstākās tiesas un Rīgas Apgabaltiesas kvartālu, lai klienti un Tieslietu ministrijas pārstāvji redzētu, ka advokāts vēl gana spēcīgs, lai pārstāvētu klientu. Ja advokāts kavēs trīs sēdes pēc kārtas, tad tiesa varēs lemt par advokāta "iemidzināšanu". Savukārt civillietās, kur sacīkstes princips, tiks atjaunots tiesu divkauju institūts. Proti, ja mediācija nenesīs augļus, tad prāvnieku advokāti tiksies arēnā, kur varēs izvēlēties ieročus divkaujai un cīnīties klienta interesēs. Tādējādi advokāti būs ieinteresēti uzturēt labu fizisko formu. Gados vecākos advokātus varēs pārstāvēt palīgi. Lai novērstu mantisko nevienlīdzību, kad viens smagi bruņotais advokāts, kurš ieguldījis savu daudztūkstošu euro honorāru mellās Toledo tērauda bruņās un Damaskas zobenā, cīnās pret puskailu iesācēju, kurš bruņots tikai ar tīklu un trejžuburi, ieročus un bruņas izdalīs Tiesu administrācija, iepriekš novelkot tos no tiesās nomaitātajiem lieciniekiem.
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties