23. Oktobris 2015 15:03
Domnīca / brīvais mikrofons
kā taisnībai uzvarēt?
6

1/3 savas brīnišķās dzīves darbinieks veltīja darba devējam. Darba mūžā bija piedzīvotas visādas lietas - gan 90. gadu krīze, gan treknie gadi, gan Latvijas veiksmes stāsta gadi. 

Protams, bija gan jauki, gan riebīgi kolēģi, bet tas netraucēja darbu veikt pēc labākās sirdsapziņas.

Tomēr gadiem ejot, skaistie, kuplie mati paliek retāki, sejas vaibsti skarbāki, pirksti lēnāki, arī domas tik ātri pa galvu neskrien. Citiem vārdiem - pensijas slieksnis ir klāt. 

Kaut pensijas vecums formāli nav par pamatu, lai uzteiktu darba līgumu, tomēr, dzīvē darba devējs vairs šādu darbinieku nevēlas redzēt.

Tad nu sākas izēšanas pasākumi - darba kvalitātes pārbaude, visādas piezīmes, līdz beidzās ar to, ka netika maksāta alga. Sak, vai tad pensionāriem daudz vajag?

Tā vairāki mēneši, līdz arī pacietīgie pensionāri vairs nevar izturēt - uzteikums galdā un no darba prom.

Tā nu gadījās, ka ne laba vēlējumus, ne pēdējo mēnešu algu darbinieks nesaņēma.

 

Ko nu tālāk?

Darbinieks cēla prasību tiesā. 

Tikmēr Darba devējs pārējos uzņēmuma darbiniekus atbrīvoja un pieņēma sava dēla meitas uzņēmumā. Tagad uzņēmumā darbinieku nav, tikai nekustamais īpašums un automašīna.

Tiek gaidīta tiesas sēde, notiek debates, pratināti liecinieki. Darbinieka prasība pirmajā instancē tiek apmierināta daļēji. Pirmais prieka stars sāk parādītiesdarbiniecē. Liekas, ka taisnība sāk uzvarēt un dzīve drūmajā padomju dzīvoklī vairs nav tik pelēka. Izrādās, ka mājā ir jauki kaimiņi un arī krāsainās lapas beidzot sāk iepriecināt.

Tomēr, ne uz ilgu laiku. Darbiniecei zvana paziņas un jautā - vai zināji, ka darba devējs ir pārdevis uzņēmuma mašīnu un nekustamo īpašumu. Aizejot uz zemesgrāmatu atklājas, ka arī jaunais īpašuma pircējs pēc mēneša īpašumu ir pārdevis tālāk. Pareizi, uzminējāt - darba devēja dēla sievas māsai.

No zemesgrāmatas darbiniece iziet atkal sašļukusi. Galva griežas, asaras acīs un kāja paslīdz uz tikko no koka nobirušajām krāsainajām lapām. Prieka nekāda.

 

Tad nu  jautājums visiem šīs domnīcas lasītājiem  - spožajiem prātiem. Man vienalga - anonīmiem vai ar īsto identitāti.

Kā ir iespējams palīdzēt šim darbiniekam?

Kas būtu jādara - soli pa solim, lai atgūtu naudu no uzņēmuma, kurš nu jau ir tukšs?

Kā sodīt šādus darba devējus, kas nekaunīgi iztukšo uzņēmumu, ar mērķi izvairīties no saistību izpildes?

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
6 KOMENTĀRI
 
Saulcerīte
23. Janvāris 2016 / 19:20
0
ATBILDĒT
Diskriminācija vecuma dēļ
Jurčiks
4. Novembris 2015 / 17:43
0
ATBILDĒT
Nav nemaz tik sūdīga tā lieta, kā saka "padoms", sliktam dejotājam viskautkas traucē..., tāpat kā sliktam juristam slikti likumi... Šeit izskatās pēc uzņēmuma pārejas Komerclikuma 20.panta izpratnē - saistības velkas līdzi. Plus var prasīt mantas atsavināšanas darījumu atzīšanu par spēkā neesošu uz CL 1415.p. pamata, jo manta atsavināta prāvas laikā svainei, kas palielina iespēju atzīt svaini par nelabticīgu ieguvēju; var celt prasību pret darba devēja valdes locekļiem par zaudējumu atlīdzināšanu uz delikta pamata utt. Prasības nodrošinājumu vajadzēja prasīt uzreiz, bet jāmēģina vismaz tagad.
mazgudrais > Jurčiks
5. Novembris 2015 / 11:17
5
ATBILDĒT
godātais, nu kā tā var, Jūs bez maksas dāļājat gudrības, ar gudrībām juristi naudiņu pelna, bet Jūs atņemat viņiem un viņu bērniem iztikas līdzekļus
Jurčiks > mazgudrais
5. Novembris 2015 / 15:31
1
ATBILDĒT
Ja cilvēks lūdz palīdzību, ir jāpalīdz...
padoms
24. Oktobris 2015 / 13:46
0
ATBILDĒT
steidzami iesniedz pieteikumu par prasības nodrošināšanu un ceri, ka vismaz nauda par pārdoto īpašumu ir palikusi vēl kaut cik.
Citādi lieta sūdīga - tādi nu mums tie likumi ir...
Cilveks_ > padoms
1. Februāris 2016 / 09:14
0
ATBILDĒT
pieteikums par prasības nodrošināšanu apmierināts, bet īpašums jau pārdots divas reizes par vienu un to pašu cenu.
Piedziņa nav iespējama.
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties