6. Februāris 2016 20:41
Domnīca / brīvais mikrofons
Juridiskais debašu klubs
1
Ikvienai juridiskajai fakultātei ir jābūt savam juridiskajam debašu klubam. Juridiskā debašu kluba ietvaros praktizējoši juristi var dalīties ar savu pieredzi un sniegt padomus jaunajiem kolēģiem, kā labāk uzvesties debašu laikā un kā runāt.

Pirms dažiem mēnešiem savā Facebook profilā aicināju sekotājus pievienoties manai iniciatīvai par juridiskā debašu kluba izveidi, kas ir, pirmkārt, domāts tikai jurisprudences studentiem un praktizējošiem juristiem, otrkārt, kas ir atvērts interesentiem no citām juridiskās izglītības programmām. Aktivākie izrādījās RSU JF studenti, pēc dažām pārrunām RSU JF izveidoja savu juridisko debašu klubu (šeit Facebook grupa), kas (pēc man pieejamās informācijas) ir atvērts visiem jurisprudences studentiem arī no citām augstskolām.

Šobrīd komunicēju ar LU JF SP par juridiskā debašu kluba izveidi "dzimtajā fakultātē". Domāju, ka tuvākajā laikā (mēnesis/divi mēneši) notiks pirmā tikšanās un ar www.quotudoma.lv process virzīsies uz priekšu.

Šajā "dienasgrāmatas" tipa ierakstā vēlos pamatot, kāpēc tāds specializēts "Juridiskais debašu klubs" ir nepieciešams katrā juridiskā fakultātē:

  1. Tiesu izspēles vēl salīdzinoši nesen bija kaut kas jauns Latvijā, tagad tā ir norma katram kārtīgam jurisprudences studentam. Tāda pieredze palīdz studentam nākotnē kļūt par izcilu praktiķi, vēl jo vairāk to var pateikt par debatēm, jo debates ir viena no būtiskākajām tiesas procesa sastāvdaļām.
  2. Lai trenētos juridiskās debatēs, nepieciešama, pirmkārt, regularitāte, otrkārt, metode. Arī tiesu izspēļu ietvaros students trenē savas debašu prasmes, tomēr tas nenotiek regulāri, piem., divas reizes nedēļā, sacenšoties ar oponentu, proti, ar to nepietiek.
  3. Juridiskā debašu kluba ietvaros praktizējoši juristi var dalīties ar savu pieredzi un sniegt padomus jaunajiem kolēģiem, kā labāk uzvesties debašu laikā un kā runāt.
  4. Juridiskā debašu kluba ietvaros studentiem var arī mācīt runas prasmi (retoriku), trenēt balsi, piem., studentiem aktiermākslas programmās regulāri jāpraktizē A.Liniņa tabula un jāveic daudz citu vingrinājumu, lai izruna ir perfekta. Domāju, ka visi man piekritīs, ka juristam jāprot arī skaisti pateikt argumentu.
  5. Juridiskais debašu klubs var rīkot internu turnīru starp tā apmeklētājiem, kā arī, ja tādi klubi veidosies citās augstskolās, arī turnīrus starp augstskolām vai piedaloties starptautiskās debašu sacensībās.

Ar cieņu,

Rihards Plotka

mag.iur.cand.

 

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
 
...
11. Aprīlis 2016 / 14:48
0
ATBILDĒT
Laba doma!
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties