17. Decembris 2019 /NR. 50/51/52 (1108/1109/1110)
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvās atbildības reforma: būtiskākie jauninājumi
Gunārs Kūtris
LU Juridiskās fakultātes lektors, par Administratīvās atbildības likumprojektu atbildīgās apakškomisijas vadītājs 12. Saeimā 

Visticamāk, 2020. gadā beigs darboties pēdējais padomju laika likums – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (pieņemts 1984. gadā). Saeima 2018. gada 25. oktobrī pieņēma jaunu šo jomu regulējošo normatīvo aktu – Administratīvās atbildības likumu, kura spēkā stāšanās tika noteikta ar 2020. gada 1. janvāri. Kāpēc "visticamāk"? Administratīvās atbildības reforma paredz pārkāpumu dekodifikāciju, proti, administratīvos pārkāpumus (dispozīciju un sankciju) paredzēts pārcelt uz attiecīgās nozares likumiem. Līdz ar to pēc Administratīvās atbildības likuma pieņemšanas bija jāizdara grozījumi gandrīz 150 likumos. Iepazīstoties ar Saeimas darba kārtību, nav pārliecības, ka līdz šā gada beigām viss darbs tiks izdarīts, taču tas noteikti ir izdarāms nākamā gada pirmajā pusē.

[1] Būtiskākais – vai arī praktiķi ir gatavi strādāt ar jauno likumu. Mācības tiek organizētas, lai gan visai mazaktīvi. Likuma skaidrojums – komentārs – arī ir sagatavots. Taču no normatīvā regulējuma viedokļa pārkāpumu sastāvos būtiskas izmaiņas nav prognozējamas. Tātad uzmanību vairāk vajadzētu pievērst izmaiņām procesā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties