2. Februāris 2021 12:00
Grāmatas
Par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem un neaizskaramo satversmes kodolu

 Šis krājums ietver Konstitucionālo tiesību komisijas viedokli un materiālus, un tā mērķis ir veicināt tālākas diskusijas par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem.

 

SKATĪT GRĀMATU [PDF]

Diskusiju par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem un neaizskaramo Satversmes kodolu ir rosinājuši divi vēlētāju iniciēti likumprojekti - par krievu valodu kā otru valsts valodu un pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Šajā kontekstā svarīga vietu ieņem Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas 2012. gada 17. septembra viedoklis "Par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem un neaizskaramo Satversmes kodolu". Tajā pirmo reizi plaši analizēta un pamatota Latvijas valsts konstitucionālā identitāte un mēģināts definēt Satversmes kodola jēdzienu un piepildīt to saturu. Konstitucionālo tiesību komisija ir izvirzījusi arī priekšlikumu atklāt Satversmes kodolu, paplašinot tās preambulu.

"Latvijas Vēstneša" grāmatu apgādā izdotajā krājumā publicēts minētais Konstitucionālo tiesību komisijas viedoklis, vairāki plaši priekšvārdi, kā arī citi materiāli (vēstules, intervija, referāts, žurnāla "Jurista Vārds" rīkota diskusija un aptauja), kas atspoguļo dažādus, pat pretējus skatījumus uz Konstitucionālo tiesību komisijas viedoklī analizēto jautājumu.

Krājums iecerēts kā materiāls tālākām diskusijām par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties