13. Novembris 2012 /NR. 46 (745)
Numura tēma
Latvijas Valsts prezidenta institūcijai – 90
Mg. iur.
Mārtiņš Drēģeris
Latvijas Republikas ārlietu ministra padomnieks 

Svinot Valsts prezidenta institūcijas 90 gadu jubileju, Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju rīko izstādi, kas veltīta visiem Latvijas Valsts prezidentiem. Izstādē ir apskatāmi unikāli priekšmeti, kurus izmantojuši Valsts prezidenti gan savas prezidentūras laikā, gan pēc tās. Tāpat izstādē ir skatāmas arī oficiālas un privātas visu Valsts prezidentu fotogrāfijas. "Man ir prieks, ka ar fotogrāfiju un šo priekšmetu starpniecību var nepastarpināti iepazīt Latvijas Valsts prezidenta institūcijas pirmos 90 gadus. Lai gan šī ir neliela izstāde, tomēr tā ataino katra prezidenta personību, jo šie priekšmeti vienlaikus ir bijuši laikmeta liecinieki ne tikai pašiem prezidentiem, bet arī liecinieki Latvijas vēsturei," 7. novembrī, atklājot izstādi, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā šī izstāde skatāma bez maksas līdz 21. novembrim, savukārt "Jurista Vārda" lasītāji nelielā tās daļā var ielūkoties jau šajās slejās.

Jānis ČaksteLatvijas Valsts prezidents: 19221927. Pirmais Valsts prezidents, kurš iedibinājis Valsts prezidenta amata pildīšanas tradīcijas. Prezidenta lomu saskatīja valsts starptautiskā un nacionālā reprezentēšanā, politiskajos procesos vairāk uzņemoties arbitra lomu. Pārliecināts demokrātijas un parlamentārisma aizstāvis ar milzīgu autoritāti sabiedrībā.

J. Čakste dzimis 1859. gada 14. septembrī Jelgavas apriņķa Lielsesavas pagastā Čakstu–Zirņu mājās.

Pamatizglītību iegūst Annas elementārskolā, izglītību turpina Kurzemes guberņas ģimnāzijā Jelgavā, kuru pabeidz 1882. gadā. Tajā pašā gadā iestājas Maskavas Universitātes Juridiskajā nodaļā, kuru pabeidz 1886. gadā.

1895. gadā viens no galvenajiem IV Latviešu vispārējo dziesmu svētku rīkotājiem Jelgavā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties