23. Marts 2021 /NR. 12 (1174)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pārdomas par 2021. gada 3. marta Senāta lēmumu lietā Nr. SPC-8/2021
1
Gaidis Bērziņš
LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras lektors, zvērināts advokāts 

[1] Latvijas Republikas Senāts 2021. gada 3. martā, izskatot Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu, pieņēma lēmumu lietā Nr. SPC-8/2021 (turpmāk – Senāta lēmums1). Ņemot vērā Senāta lēmumā norādītos argumentus, Senāts atkāpās no iepriekš paustā2 Maksātnespējas likuma 155. panta tulkojuma.

[2] Senāts ar lēmumu atcēla Rīgas rajona tiesas 2020. gada 22. janvāra lēmumu, ar kuru apstiprināts parādnieka saistību dzēšanas plāns ar grozījumiem, un nodeva jautājumu jaunai izskatīšanai Rīgas rajona tiesai. Autora rīcībā nav attiecīgā Rīgas rajona tiesas lēmuma. Līdz ar to vērtējumu par Senāta lēmumā paustajām atziņām autors var izteikt, tikai pamatojoties uz tiem apstākļiem, kuri ir norādīti Senāta lēmumā.

[3] Ar Rīgas rajona tiesas 2019. gada 17. maija lēmumu apstiprināts parādnieka 2019. gada 20. marta saistību dzēšanas plāns, nosakot saistību dzēšanas termiņu atbilstoši Maksātnespējas likuma 155. panta ceturtās daļas 1. punktam. No norādītajiem apstākļiem secināms, ka parādnieks sākotnēji ir plānojis un attiecīgi arī veicis maksājumus, kas ir lielāki par vienas trešdaļas apmēru no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Turklāt, veicot matemātisku aprēķinu, secināms, ka visdrīzāk parādnieks bija plānojis segt vismaz 35 procentus no kopējām saistībām, kuras paliek pēc bankrota procedūras pabeigšanas.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Leonīds Mohovikovs
4. Augusts 2021 / 21:06
0
ATBILDĒT
Labi pateikts, desmitniekā - "No malas raugoties, jāatzīst, ka izveidojusies situācija atgādina tiesu varas cīņu ar likumdevēju par to, kura varas atzara redzējums par valdošajiem taisnīguma priekšstatiem dominēs jautājumā par divu nesaraujamu fiziskās personas maksātnespējas procesa mērķa sastāvdaļu sasniegšanu."
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties