11. Janvāris 2022 /NR. 2 (1216)
Tiesību prakses komentāri
Publiska informācijas pieejamība pret privātumu: pārkāpumu uzskaites punkti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem
1
LL.M., MBA
Anna Vladimirova-Krjukova
Zvērinātu advokātu biroja "Cobalt" juriste, sertificēta personas datu aizsardzības speciāliste Latvijā un Eiropā (CIPP/E) 

Satversmes tiesa 2021. gada 13. novembrī pieņēma spriedumu lietā Nr. 2018‑18‑01 "Par Ceļu satiksmes likuma 14.1 panta otrās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 96. pantam". Šajā lietā Satversmes tiesa vērsās Eiropas Savienības Tiesā (turpmāk – EST), lūdzot prejudiciāla nolēmuma pieņemšanu personas datu aizsardzības nianšu dēļ, kurus regulē Eiropas Savienības (turpmāk – ES) Regula Nr. 2016/679 (turpmāk – VDAR).

EST sprieduma lietā Nr. C‑439/19 (turpmāk – Lieta) centrā ir Ceļu satiksmes likuma 14.1 panta otrā daļa, uz kuras pamata jebkuram interesentam (tostarp atkalizmantošanai dažādu komersantu nolūkos) bija pieejama informācija par vadītāju valsts reģistrā esošajiem pārkāpumu uzskaites punktiem, kas pēc pieteikuma iesniedzēja viedokļa nebija atbilstošs Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 17. novembra Direktīvai 2003/98/EK par valsts sektora informācijas atkalizmantošanu, VDAR 10. pantam un Satversmes 96. pantam. Gan EST, gan Satversmes tiesa atbalstīja iesniedzēju un atzina minēto likuma normu par neatbilstošu Satversmei un spēkā neesošu, tomēr tikai tajā daļā, kas attiecas uz pārkāpumu uzskaites punktu publiskošanu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Y
11. Janvāris 2022 / 10:28
0
ATBILDĒT
Interesants viedoklis. Divas piebildes:
1) par dalībvalstu atšķirīgajiem administratīvās un kriminālās atbildības regulējumiem - ES spriedumā ir atzīts, ka jēdziens "pārkāpumi" VDAR 10.p. izpratnē ir autonoms Eiropas Savienības tiesību jēdziens, kam šajā gadījumā, iespējams, bija jāpievērš lielāka uzmanība;
2) tam, ka tie ir dati par pārkāpumiem, gan EST, gan ST procesā ir bijusi maza nozīme; abas tiesas ir vērtējušas datu minimizēšanas principa kā daļas no samērīguma principa ievērošanu.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties