19. Marts 2024 /NR. 12 (1330)
Informācija
Publicēts ģenerālprokurora ziņojums par 2023. gadā paveikto un šī gada prioritātēm

Saskaņā ar Prokuratūras likuma 23. panta piekto daļu ģenerālprokurors līdz katra gada 1. martam iesniedz Saeimai ziņojumu par iepriekšējā gadā paveikto un nākamā gada darbības prioritātēm (Ziņojums).1 Iepazīstinām ar šī gada Ziņojuma būtiskākajām atziņām par paveikto un prioritātēm, ko prokuratūra izvirzījusi sev 2024. gadā.

Prokuratūras darbība 2023. gadā bija vērsta uz Prokuratūras darbības stratēģijā 2022.–2027. gadam (Stratēģija)2 definēto darbības prioritāšu un mērķu īstenošanu. Stratēģijas pirmā prioritāte ir kvalitātes nodrošināšana kriminālprocesa īstenošanā. Ziņojumā ir iekļauta informācija gan par kopējiem statistiskajiem rādītājiem valstī, gan analizētas tendences salīdzinājumā ar 2021. un 2022. gada rezultātiem, gan arī iekļauts izvērsts izklāsts par to, kā prokuratūrā tiek organizēts darbs ar mērķi nodrošināt Stratēģijā definēto prioritāšu sasniegšanu.

Stratēģijas otrā prioritāte nosaka, ka prokuratūras resursi īpaši jākoncentrē prioritārajiem darbības virzieniem. Tādēļ Ziņojumā uzmanība veltīta atsevišķu prioritāro darbības virzienu raksturojumam prokuratūrā, tajā skaitā par paveikto kriminālprocesos par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar valsts drošības apdraudējumu, vardarbību ģimenē, valsts amatpersonu izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, u.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties