2. Februāris 2021 12:02
Prakses materiāli
Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas vadlīnijas

“Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas vadlīnijas” sagatavojusi Tieslietu ministrijas pastāvīgā darba grupa dokumentu izstrādāšanas jautājumos, un to  mērķis ir skaidrot  normatīvajos  aktos  noteiktās  prasības dokumentu, tostarp   elektronisko,  izstrādāšanai un noformēšanai, sniedzot piemērus šo prasību piemērošanai.

Mūsdienās ikvienam ir jāprot sagatavot tādu dokumentu,   kuram  ir  juridisks  spēks,  jo  tikai dokuments ar juridisku spēku nodrošina iespēju to izmantot  savu  tiesību  īstenošanai  vai  likumisko interešu   aizstāvībai. Tiesiskajās   attiecībās dokumenta noformēšanas prasību izpildei ir tikpat liela, bet dažkārt pat lielāka nozīme nekā dokumenta teksta saturam. Vadlīniju  mērķauditorija  ir  ikviena  organizācija  un  fiziskā  persona,  kurai  ir  nepieciešama palīdzība dokumenta noformēšanā.

Vadlīnijas  izstrādātas  atbilstoši  spēkā  esošajiem  normatīvajiem  aktiem  un  labās  prakses piemēriem to sagatavošanas laikā (2020. gada janvārī, bet vadlīnijas aktualizētas - 2021. gada maijā), tādēļ dokumentu izstrādē un noformēšanā jāņem vērā vadlīnijās minēto normatīvo aktu aktuālās redakcijas. Tāpat šīm vadlīnijām nav saistoša rakstura, ar tām nav obligāti jāiepazīstas un jāievēro, bet gan var izmantot kā palīglīdzekli dokumentu noformēšanai, ja tāds nepieciešams. Visas dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas obligātās prasības ir noteiktas normatīvajos aktos.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties