10. Oktobris 2017 /NR. 42 (996)
Numura tēma
Par priekšlikumu svītrot no Saeimas kārtības ruļļa iespēju deputātiem atturēties
1
Dr. iur.q
Ringolds Balodis
Latvijas Universitātes profesors, Saeimas deputāts 

Sabiedrības vērtējums par Saeimas darbu ir ārkārtīgi zems. Pat Saeimas deputāti, sēžot savos mīkstajos krēslos, nevar nemanīt, ka ar katru gadu cilvēku uzticība parlamenta darbam krītas arvien vairāk. SKDS aptauju rezultāti liecina, ka vismazāk tauta uzticas trim profesijām – deputātiem, advokātiem un ierēdņiem. Tautu bez šaubām kaitina varas nespēja tikt galā ar hroniski vājo valsts pārvaldi, birokrātiju un korupciju.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
10. Oktobris 2017 / 16:20
9
ATBILDĒT
Cilvēkiem vienmēr piemitusi apbrīnojama spēja sabojāt vislabākās lietas. Piemēram, Tas Kungs devis ļautiņiem desmit baušļus, bet ļaudis tā vietā, lai ievērotu bauslību, izveido reliģiju, baznīcu, konfesijas un dauza viens otram paurus par to, ka viens pārkrustās ar diviem pirkstiem, kamēr otrs izmanto trīs pirkstus. Līdzīgi ar konstitucionālo iekārtu - Latvijas Republikas Satversmes 5.pants noteic, ka Saeima sastāv no simts tautas priekšstāvjiem. Vienkārši un skaidri, bet ļautiņiem vajag politiku, partijas, koalīcijas padomes, frakcijas, nekārtības ruļļus un citus instrumentus dzīves sarežģīšanai. Tagad vēl sāks deputātus spaidīt, ka deputāts nevar atturēties no balsošanas. Kāpēc nevar, ja deputāts, piemēram, pārstāv vēlētājus, kuriem izskatāmais likumprojekts nav pieņemams pēc būtības? Piemēram, ja vēlētāji ievēlēs Saeimā 20 anarhistus - M. Bakuņina piekritējus. Saprotams, ka deputāti, kuriem nav pieņemama valsts vara un likumi, atteiksies piedalīties un balsot par jebkuru likumu, bet centīsies savu vēlētāju labā panākt izmaiņas Satversmē, lai tiktu vaļā no varas dalīšanas principa. Deputāta atturēšanās ir vērtējama kā tā pārstāvēto vēlētāju atturēšanās balsot, tas ir pilnvērtīgs lēmums, un nevajag te ar procesuāliem paņēmieniem ierobežot Tautas svabadās gribas izteikumu!
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties