14. Janvāris 2020 /NR. 2 (1112)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nepieciešamība pārbaudīt patiesā labuma guvējus un sadarbības partnerus
4
Jānis Loze
Zvērināts advokāts, ZAB "Loze & Partneri" vadošais partneris, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Juridiskās komitejas vadītājs 
Kristaps Loze
Zvērināta advokāta palīgs ZAB "Loze & Partneri" 

Latvija turpina attīstīties un pietuvināties vidējam Eiropas Savienības labklājības līmenim, ko apliecina ne tikai ekonomiskie rādītāji un algas, kas kaut lēnām, bet palielinās, bet arī jaunu Latvijas normatīvo aktu izstrāde, kad tiek ievērotas jaunākās tendences – izdot arvien jaunus likumus un uzņēmēju darbību regulējošus nosacījumus, kas tiek pamatoti ar nepieciešamību rūpēties par nacionālo drošību, bet nedomājot par šādu nosacījumu praktisko ieviešanu un to patieso ietekmi uz uzņēmēju darbību. Šī raksta mērķis ir sniegt īsu komentāru par nebūt ne jauniem, bet tomēr atkārtošanas vērtiem punktiem attiecībā uz Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumu (turpmāk – Sankciju likums), kas ir spēkā jau no 2016.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Tiesnesis
21. Janvāris 2020 / 13:49
9
ATBILDĒT
Loze - lai vai kas par to būtu rakstījis!
!
16. Janvāris 2020 / 14:08
0
ATBILDĒT
Nevis “patiesā labuma guvējs”, bet “patiesais labuma guvējs”. Guvējs ir patiesais, nevis labums.
Jūlija Kolomijceva
15. Janvāris 2020 / 17:05
0
ATBILDĒT
LDDK ieteica uztaisīt vienotu reģistru vai citu rīku, kā tas ir Lielbritānijā, Dānijā vai Vācijā.
Ārlietu Ministrija solīja vienotu meklētāju izveidot, tostarp apvienojot ar http://sankcijas.kd.gov.lv/, kā arī sīkaku skaidrojumu par Krievijas sankcijām, ņemot vērā dažādus veidus un piemērošanas priekšnoteikumus.
Ārlietu ministirija jau publicēja vienu apkopojumu: https://www.mfa.gov.lv/arpolitika/par-eiropas-savienibas-ierobezojosiem-pasakumiem/biezak-uzdotie-jautajumi-un-atbildes Tajā ir arī atbildes par patiesā labuma guvējiem (PLG). No ministrijas atbildēm izriet, ka praksē var būt ārkārtīgi grūti saņemt informāciju par PLG. Vispār Latvija visstingrāk ieviesusi regulējumu par sankcijām. Kā arī, manuprāt, līdz galam nav skaidrības par ASV sankcijām, ko ministrija iesaka ievērot.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties