2. Februāris 2021 12:01
Lekcijas
Tā sauktā “prognozējošā taisnīguma” izmantošana civillietās un krimināllietās: pieņēmumi, riski, gaidas – Francijā notiekošās pārdomas

2018. gada 27. septembrī Rīgā ESF projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros norisinājās konference “Mākslīgais intelekts tiesu iestāžu darbā”, kuru organizēja Tiesu administrācija sadarbībā ar Eiropas Padomes Komisiju tiesu efektivitātei (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ).

Uz konferenci aicinātie speciālisti diskutēja par tehnoloģiju jautājumiem, lai izpētītu, kā mākslīgais intelekts var tikt izmantots, lai atbalstītu juridisko profesiju pārstāvju un tiesu darbu, kā arī garantētu labāku tiesvedības kvalitāti. Tāpat uzmanība tika pievērsta principiem un vērtībām, kurām vajadzētu vadīt mākslīgā intelekta izmantošanu tiesu sistēmās. 

Konferencē ar priekšlasījumu “Tā sauktā “prognozējošā taisnīguma” izmantošana civillietās un krimināllietās: pieņēmumi, riski, gaidas – Francijā notiekošās pārdomas” uzstājās arī tiesnesis, Dokumentācijas, pētījumu, ziņojumu, starptautisko attiecību un komunikācijas direktorāta direktora vietnieks Kasācijas tiesā Francijā ELOJS BIĀ-MENĀRS (ÉLOI BUAT-MENARD). Pārējās lekcijas pieejamas portāla juristavards.lv sadaļā BIBLIOTĒKA/Lekcijas.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties