2. Februāris 2021 12:00
Grāmatas
Viduslaiku tiesību spogulis

Kā jau liecina grāmatas nosaukums, tās satura pamatā ir viduslaiku tiesību izpēte visā to daudzveidībā. Viduslaiku tiesības aplūkotas, sākot ar tiesību vēstures vispārīgajiem jautājumiem, tālāk atspoguļojot tādus tiesību avotus kā paražu tiesības, lēņu tiesības, kanoniskās tiesības, pilsētu tiesības, pieskaroties arī romiešu tiesību recepcijai un musulmaņu ticības ietekmei uz viduslaiku Eiropas tiesisko domu.

SKATĪT GRĀMATU [PDF]

Dziļi ielūkojoties senā tiesību vēsturē, darba autore parāda, ka tiesības jau izsenis ir bijis līdzeklis, ar kura palīdzību sabiedrības locekļi mēģinājuši sakārtot savstarpējās attiecības. To evolūcijas rezultātā radušās arī mūsdienu tiesības. Darbā iezīmējas  tiesību vēstures ciešā saite arī ar tiesību teoriju, tiesību filozofiju un tiesību socioloģiju.

Darbā atrodama informācija par dažādiem vēsturiskiem faktiem, notikumiem, personībām, kā arī konkrētiem gadaskaitļiem.

Septiņās nodaļās izkārtoto grāmatas tekstu papildina Literatūras saraksts, Tiesību avotu un papildavotu rādītājs, kā arī Personu rādītājs.

S. Osipovas grāmata “Viduslaiku tiesību spogulis” var būt interesanta jebkuram lasītājam, kuram ir vēlme uzzināt ko vairāk par viduslaikiem saistībā ar tā laika tiesībām. Protams, pirmām kārtām izdevums ir labs palīgs gan esošajiem, gan topošajiem juristiem tiesību vēstures izpētē.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties