17. Maijs 2021 14:00
Lekcijas
Vebinārs "Kāpēc Satversme aizsargā cilvēka cieņu?"

2021. gada pavasarī, 6. maijā, Demokrātijas nedēļas ietvaros Satversmes tiesa organizēja vebināru vecāko klašu skolēniem  un pedagogiem, skaidrojot, kāda ir valsts pamatlikuma nozīme demokrātiskā tiesiskā sabiedrībā un kāpēc Satversme aizsargā cilvēka cieņu. Tēmas ietvarā ar priekšlasījumu uzstājās Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un Satversmes tiesas padomnieks Uldis Krastiņš.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova skaidroja, ka sabiedrības izpratne par cilvēka cieņu un sociālo taisnīgumu ir īpaši nozīmīga demokrātiskas tiesiskas valsts pastāvēšanai. Viņa uzsvēra, ka cilvēka cieņa ir ikvienam piemītoša beznosacījuma vērtība, kas valstij izvirza tiesiski saistošas prasības respektēt personas brīvību un garantēt cilvēku līdztiesību. Valsts nedrīkst bez attaisnojuma ierobežot cilvēka brīvību.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja arī atgādināja, ka ikvienam ir jāuzņemas arī atbildība par savas brīvības īstenošanas sekām. Cilvēka cieņa un līdztiesīga vide ir ne tikai vērtība, bet arī sabiedrības kopīgs darbs.

Savukārt Satversmes tiesas padomnieks Uldis Krastiņš skaidroja, kāda ir valsts pamatlikuma nozīme demokrātiskā tiesiskā sabiedrībā, kā savstarpējā līdzsvarā un atsvarā darbojas valsts varas atzari un akcentēja to, kā Latvijas Republikas Satversme garantē cilvēka pamattiesības.

Satversmes tiesas padomnieks uzsvēra, ka Satversme nosaka valsts pienākumus, tā aizsargā visas sociālās grupas, lai cilvēka tiesības Latvijā tiktu īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Satversme deklarē valsts vērtības un aizstāv tiesības dzīvot demokrātiskā tiesiskā sabiedrībā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties