8. Maijs 2018 /NR. 19 (1025)
Informācija
Vēlreiz par tiesu varas efektivitāti un tiesnešu ētiku
25
Aizvadītas divas no trim Valsts prezidenta rīkotajām diskusijām par tiesu varu Latvijā
Foto: No Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Pirmais Latvijas prezidents Jānis Čakste īpaši iestājās par taisnīgumu, uzskatot to par vienu no galvenajiem valsts pastāvēšanas mērķiem. Ne mazāk svarīgs taisnīgums ir mūsdienās, jo tas ir kritiski svarīgs demokrātiskas un stipras sabiedrības un arī kopumā stipras valsts veidošanā. Tieši valsts atbild par taisnīguma nodrošināšanu, un tam ir jāstāv pāri visām atsevišķo grupu interesēm. Ar šādiem vārdiem Valsts prezidents gada sākumā atklāja diskusiju ciklu "Tiesu varas aktuālie jautājumi: iespējas un izaicinājumi". Līdz šim notikuši jau divi šī cikla pasākumi – 22. februārī un 19. aprīlī. Trešā tikšanās ir sagaidāma līdz vasaras sākumam. Vai šīs sarunas būs tālāku tiesu varas pārmaiņu katalizators – to rādīs laiks.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
25 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ētika
10. Maijs 2018 / 17:41
4
ATBILDĒT
Arī tad, ja kāds tiesnesis (izņemot administratīvos) darba laikā pliks un dzērumā kopā ar lietas dalībniekiem pa krogu dancotu, Viesturam un Jurčikam atrastos stingrās aizstāvības vārdi.
Šī diskusija komentāros ir aklo un kurlo saruna. Vērtību skala un pasaules redzējums atšķiras tik radikāli, ka ne vien saprašanās nav iespējama, bet pat vienošanās par to, kas vispār ir sarunas temats.
Tiesneša ētika un nevainojama reputācija dažiem ir nezināmi, dzīvē nekad nesastapti termini. Tik vienkārši!
Jurčiks > Ētika
10. Maijs 2018 / 20:22
4
ATBILDĒT
Jā, un par reputāciju: pēc kā jūs spriežat par Bula reputāciju? Pēc viņa spriedumiem, kurus esat lielā skaitā sistemātiski izanalizējusi? Pēc statistikas par viņa atcelto spriedumu proporciju no visiem viņa spriedumiem? Pēc publikācijām žurnālā IR, ko organizēja kāds advokāts? Pēc TV sižetiem, kuros viņu vajāja? Pēc citu cilvēku, kuri viņu pazīst, teiktā? Pēc citu cilvēku, kuri viņu NEPAZĪST, teiktā? Pēc objektīviem kritērijiem? Pēc savas subjektīvās uztveres?...

KONKRĒTI, LŪDZU!...
Soģis > Jurčiks
11. Maijs 2018 / 08:20
2
ATBILDĒT
Redz, Jurčik, tajā iestādē, kur Tev bez maksas pieejams ir juristavards abonoments, Tu vari nezināt lietas, kas notiek tiesu sistēmā. Tu noteikti zini lietas, kas notiek Tavā nozarē. Liels vairums cilvēku, kam ikdienā bija sakars ar agrāko Rīgas pilsētas Centra rajona tiesu ļoti labi zināja un zin, kas Buls bija par tiesnesi un, ko par viņu runāja.
Ja persona nav ne par ko aizturēta, tas nenozīmē, ka tā ir godīga un ar nevainojamu reputāciju.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 22
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Par tiesu varu
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties