2. Jūnijs 2020 /NR. 22 (1132)
Tiesību prakses komentāri
Atteikums ierosināt kasācijas tiesvedību civillietā arī turpmāk varēs būt nemotivēts: atskats uz Satversmes tiesas spriedumu
5
Mg. iur.
Martins Osis
Latvijas Universitātes vadošais konsultants 

Satversmes tiesa 2020. gada 12. martā pieņēma spriedumu lietā Nr. 2019-13-01 "Par Civilprocesa likuma 464. panta 4.1 daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 92. panta pirmajam teikumam"1 (turpmāk – Spriedums). Spriedumā konstitucionālā tiesa atzina, ka Civilprocesa likuma2 (turpmāk – CPL) 464. panta 4.1 daļa, ciktāl tā attiecas uz lēmumu par atteikšanos ierosināt kasācijas tiesvedību, atbilst Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) 92. panta pirmajam teikumam, kas nozīmē, ka arī turpmāk atteikums ierosināt kasācijas tiesvedību civillietā varēs būt nemotivēts. Izvērtētais procesuālais jautājums ir nozīmīgs civilajā tiesvedībā, tādēļ Satversmes tiesas Spriedums nešaubīgi ir pelnījis nelielu atskatu. Šī atskata mērķis ir īsumā caurlūkot Satversmes tiesas argumentus, kas ir bijuši pamatā tam, lai atzītu, ka arī turpmāk lēmumā par atteikšanos ierosināt kasācijas tiesvedību civillietā motīvi var netikt norādīti.

Likums noteic Satversmes tiesas sprieduma galīgo raksturu un tajā pausto tiesību normu interpretācijas obligātumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sia
3. Jūnijs 2020 / 15:23
0
ATBILDĒT
Krimināllietās īpašs pienesums no motivētiem atteikumiem nav jūtams. Lēmumi par atteikšanos ierosināt kasācijas tiesvedību netiek arī publiskoti, līdz ar to neattīsta juridisko domu. Tad jautājums, cik lietderīgi lēmumu par atteikšanos ierosināt kasācijas tiesvedību pieņemt trīs tiesnešu sastāvā.
blueberry
3. Jūnijs 2020 / 11:27
0
ATBILDĒT
Mani fascinē šie raksti, kuri lielākoties sastāv no apspriežamā teksta kompilācijas un pāris teikumiem autora viedokļa. Šādu komentāru mierīgi varēja pierakstīt arī pie ST sprieduma preses relīzes.
Jautājums
2. Jūnijs 2020 / 19:20
0
ATBILDĒT
Atteikums tiek motivēts, vienīgi tā nav motivācija, kuru gribētu redzēt kasācijas sūdzības iesniedzēji. Visbiežāk šādos gadījumos viņiem vēlreiz jāpaskatās apelācijas tiesas sprieduma motīvi, kuriem Senāts būtībā ir piekritis.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties