26. Septembris 2023 /NR. 39 (1305)
Skaidrojumi. Viedokļi
Paveiktais nodokļu noziegumu apkarošanas sfērā
Vineta Zvirbule
Nodokļu un muitas lietu prokuratūras virsprokurore 

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras kā specializētās prokuratūras izveide un kompetence

Pēc ģenerālprokurora Jura Stukāna stāšanās amatā no 2020. gada otrā pusgada prokuratūrā tika uzsākti un īstenoti tās darbības būtiski reorganizācijas pasākumi, kas ietekmēja arī vienu no specializētajām rajona līmeņa prokuratūrām, tobrīd Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūru.

Reorganizācijas rezultātā tika mainīts minētās prokuratūras struktūrvienības nosaukums – no 2021. gada 1. janvāra Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra kļuva par Nodokļu un muitas lietu prokuratūru. Izmaiņas skāra ne tikai nosaukumu, bet arī struktūrvienības turpmāko atrašanās vietu un kompetenci. No 2020. gada oktobra Nodokļu un muitas lietu prokuratūra atrodas Talejas ielā 1, Rīgā, vienā ēkā ar Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) un VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem.

Līdz minētajām izmaiņām Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras kompetence bija visai plaša – prokurora funkciju veikšana kriminālprocesos par noteiktu kategoriju noziedzīgiem nodarījumiem (gan par noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu un muitas sfērā, gan par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, kibernoziegumiem, komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu un izpaušanu, gan par noziedzīgiem nodarījumiem akcīzes preču jomā, uzņēmējdarbībā un tās ierobežojumu pārkāpšanā, gan noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas), kurus izmeklēja gan VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde, gan Valsts policijas dažādas struktūrvienības.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties