Kā jau liecina grāmatas nosaukums, tās satura pamatā ir viduslaiku tiesību izpēte visā to daudzveidībā. Viduslaiku tiesības aplūkotas, sākot ar tiesību vēstures vispārīgajiem jautājumiem, tālāk atspoguļojot tādus tiesību avotus kā paražu tiesības, lēņu tiesības, kanoniskās tiesības, pilsētu tiesības, pieskaroties arī romiešu tiesību recepcijai un musulmaņu ticības ietekmei uz viduslaiku Eiropas tiesisko domu.
SKATĪT GRĀMATU [PDF]
Dziļi ielūkojoties senā tiesību vēsturē, darba autore parāda, ka tiesības jau izsenis ir bijis līdzeklis, ar kura palīdzību sabiedrības locekļi mēģinājuši sakārtot savstarpējās attiecības. To evolūcijas rezultātā radušās arī mūsdienu tiesības. Darbā iezīmējas tiesību vēstures ciešā saite arī ar tiesību teoriju, tiesību filozofiju un tiesību socioloģiju.
Darbā atrodama informācija par dažādiem vēsturiskiem faktiem, notikumiem, personībām, kā arī konkrētiem gadaskaitļiem.
Septiņās nodaļās izkārtoto grāmatas tekstu papildina Literatūras saraksts, Tiesību avotu un papildavotu rādītājs, kā arī Personu rādītājs.
S. Osipovas grāmata “Viduslaiku tiesību spogulis” var būt interesanta jebkuram lasītājam, kuram ir vēlme uzzināt ko vairāk par viduslaikiem saistībā ar tā laika tiesībām. Protams, pirmām kārtām izdevums ir labs palīgs gan esošajiem, gan topošajiem juristiem tiesību vēstures izpētē.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.