3. Maijs 2021 17:00
Prakses materiāli
Vadlīnijas par vertikālu vienošanos par tālākpārdošanas cenu noteikšanu atpazīšanu un izvērtēšanu

Lai atvieglotu tirgus dalībniekiem vertikālu vienošanos izvērtējuma veikšanu, Konkurences padome ir sagatavojusi "Vadlīnijas par vertikālu vienošanos par tālākpārdošanas cenu noteikšanu atpazīšanu un izvērtēšanu". Vadlīniju projektā ietverts arī pašnovērtējuma rīks, ar kura palīdzību var novērtēt, vai pastāv riski, ka vienošanās var negatīvi ietekmēt konkurenci un līdz ar to uzskatāma par neatļautu.

 Šo vadlīniju mērķis ir:

1) sniegt tirgus dalībniekiem skaidrojumu par to, kā atpazīt vertikālas vienošanās par preču un pakalpojumu tālākpārdošanas cenām, lai noteiktu to atbilstību konkurences tiesību regulējumam, kas aizliedz konkurences kavējošu, ierobežojošu vai deformējošu vienošanās slēgšanu;

2) sniegt skaidrojumu par atļautiem un aizliegtiem noteikumiem līgumos, kas slēgti starp vertikālās attiecībās esošiem tirgus dalībniekiem. Vadlīniju tvērums neattiecas uz līgumiem, kas slēgti ar gala patērētājiem;

3) skaidrot būtiskākās definīcijas, kas ietvertas nacionālajā un Eiropas Savienības konkurences tiesību regulējumā par vertikālajām vienošanām, kā arī sniegt piemērus to praktiskām izpausmēm.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties