6. Maijs 2021 16:00
Prakses materiāli
Satversmes tiesas ieteikumi konstitucionālās sūdzības sagatavošanai

Satversmes tiesa ir izstrādājusi ieteikumus un veidlapu konstitucionālās sūdzības (pieteikuma) sagatavošanai. Ieteikumu mērķis ir palīdzēt tiem, kuri nolēmuši vērsties Satversmes tiesā ar pieteikumu, aizpildot veidlapu.  Vienlaikus šie ieteikumi var būt noderīgi arī tiem, kuri pieteikumu sagatavo, neaizpildot veidlapu.

Ieteikumi palīdzēs pārliecināties par to, ka pieteikumā ir iekļauta visa informācija, kas saskaņā ar Satversmes tiesas likumu un Satversmes tiesas praksi tiek uzskatīta par nepieciešamu, lai Satversmes tiesas kolēģija varētu lemt par lietas ierosināšanu.

Pieteikumu var iesniegt jebkura (fiziskā vai juridiskā) persona neatkarīgi no tās pilsonības, dzīvesvietas vai reģistrācijas vietas. Pieteikums iesniedzams rakstveidā latviešu valodā. Pieteikuma iesniegšanai, kā jau minēts, var izmantot šeit pieejamo veidlapu.

Svarīgi: šajos ieteikumos sniegti Satversmes tiesas likuma skaidrojumi, tomēr katram potenciālajam pieteikuma iesniedzējam vienmēr ir jāiepazīstas ar pilno Satversmes tiesas likuma tekstu tā aktuālajā redakcijā!

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties