Pētījumā analizēts vietējais un starptautiskais normatīvais regulējums, kas nosaka cilvēku tirdzniecības jēdziena definīciju un atbildību par cilvēku tirdzniecību, kā arī tiesu prakse krimināllietās par cilvēku tirdzniecību piespiedu darba nolūkā. Tāpat apkopotas Latvijas un ārvalstu un starptautisko organizāciju cilvēku tirdzniecības lietās identificētās pazīmes. Visbeidzot, pētījums apskata būtiskākās cilvēku tirdzniecības tendences Latvijā. Sniegts arī vispārīgs ieskats par to, kā situāciju ietekmē karš Ukrainā un kādi ir riski, ar kuriem būtu jārēķinās Latvijā.
Tā kā finanšu nozarei ir būtiska nozīme cīņā pret mūsdienu verdzību un cilvēku tirdzniecību, pētījums tapis ciešā sadarbībā ar FAST (Finance Against Slavery and Trafficking) - globālu iniciatīvu, ko veido Apvienoto Nāciju Organizācijas politikas pētniecības universitātes centrs ar mērķi mobilizēt finanšu nozari pret mūsdienu verdzību un cilvēku tirdzniecību.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.