6. Decembris 2011 /NR. 49 (696)
Notikums
Cicerona balva arī juristiem
2
E. Levits un T. Jundzis saņem nozīmīgu sabiedrisku atzinību
Šogad apbalvoto vidū ir arī divi Latvijā pazīstami juristi: par augstu tiesiskuma kritēriju aizstāvēšanu Cicerona balva starptautiskajā kategorijā tika piešķirta Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Dr.iur.h.c. Egilam Levitam (attēlā pa kreisi), savukārt par nevardarbīgas pretošanās organizēšanu 1991. gadā un zinātnes veicināšanu balvu saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Dr.iur., Dr.sc.pol. Tālavs Jundzis (attēlā pa labi).
Foto: Boriss Koļesņikovs

Pagājušajā pirmdienā, 28. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijā notika gadskārtējā Cicerona un Mērfija balvu pasniegšanas ceremonija. Šīs balvas dibinātas 1999. gadā, sadarbojoties Latvijas žurnālistiem un zinātniekiem. Balvas nav oficiālas, bet to ilggadējā tradīcija un izvēlētie laureāti nodrošinājuši tām zināmu "svaru" sabiedriskajā domā.

Līdz ar E. Levitu un T. Jundzi šogad apbalvoto vidū bija arī mācītājs Juris Rubenis (par cilvēka garīgo vērtību skaidrojumu), bijušais Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolija Gorbunovs (par ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā) un mecenāti Boriss un Ināra Teterevi (par atbalstu kultūrai un izglītībai). Savukārt Mērfija tituls tika piešķirts Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (par tautas dotās uzticības izniekošanu).

patīk
drukāt
VISI RAKSTI 6. Decembris 2011 /NR. 49 (696)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
homo sovieticus
14. Decembris 2011 / 15:59
0
ATBILDĒT
http://www.cicerons.lv/index.php?option=com_content&view=articl &id=39:juris-rubenis-runa-28112011-cicerona-balvas-pieiranas-ce emonij&catid=5:runas-2011&Itemid=22

runu pilnas versijas

bet Levita runas pilnās versijas dēļ būtu vērts abonēt Jursta Vārdu visu nākamo gadu

pašalik pa pasauli klīst apkārt jau vismaz trīs versijas

bet visas labas :)
TanteSidra
6. Decembris 2011 / 12:45
0
ATBILDĒT
Levita teiktais ir ista laika ista vieta. paldies.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties