7. Jūnijs 2005 /NR. 21 (376)
Skaidrojumi. Viedokļi
Benzīns ugunī - naida kurināšana Latvijā

Vai naida kurināšana ir Latvijā reāla problēma, cik efektīvs ir likumos noteiktais regulējums nacionālās nesaticības ierobežošanai, vai tiesu procesi par šo nodarījumu saasinātu vai mazinātu nesaskaņas starp dažādu nacionalitāšu pārstāvjiem Latvijā un kur ir robeža starp vārda brīvību un naida kurināšanu? Portāla www.politika.lv organizētajā diskusijā par naida kurināšanu Latvijā piedalās: apvienības "Visu Latvijai!" pārstāvis un laikraksta "Latvijas Avīze" žurnālists Raivis Dzintars, Krievu skolu aizstāvības štāba dalībnieks Aleksandrs Giļmans (PCTVL), Latvijas Policijas akadēmijas Krimināltiesību katedras docents, Sabiedriskās politikas centra "Providus" analītiķis Andrejs Judins, Rīgas Juridiskās augstskolas lektors, cilvēktiesību eksperts Mārtiņš Mits, Latvijas valdības pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Inga Reine un Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis. Sarunu vada nedēļraksta "Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte.

Benzīns ugunī – naida kurināšana Latvijā

Par nesaticību, sabiedrības paškontroli un likuma rāmjiem

Vai naida kurināšana ir Latvijā reāla problēma, cik efektīvs ir likumos noteiktais regulējums nacionālās nesaticības ierobežošanai, vai tiesu procesi par šo nodarījumu saasinātu vai mazinātu nesaskaņas starp dažādu nacionalitāšu pārstāvjiem Latvijā un kur ir robeža starp vārda brīvību un naida kurināšanu?
Portāla www.politika.lv  organizētajā diskusijā par naida kurināšanu Latvijā piedalās: apvienības “Visu Latvijai!” pārstāvis un laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālists Raivis Dzintars, Krievu skolu aizstāvības štāba dalībnieks Aleksandrs Giļmans (PCTVL), Latvijas Policijas akadēmijas Krimināltiesību katedras docents, Sabiedriskās politikas centra “Providus” analītiķis Andrejs Judins, Rīgas Juridiskās augstskolas lektors, cilvēktiesību eksperts Mārtiņš Mits, Latvijas valdības pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Inga Reine un Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis.
Sarunu vada nedēļraksta “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

DZINTARS.PNG (106414 bytes)
Raivis Dzintars
Foto: Boriss Koļesņikovs, A.F.I.
GILMANS.PNG (111664 bytes)
Aleksandrs Giļmans
Foto: Boriss Koļesņikovs, A.F.I
JUDINS1.PNG (78829 bytes)
Andrejs Judins
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”
MITS.PNG (103565 bytes)
Mārtiņš Mits
Foto: Aigars Jansons, A.F.I.
REINE.PNG (109583 bytes)
Inga Reine
Foto: Reinis Traidās, A.F.I.
ULMANISINTS.PNG (60621 bytes)
Ints Ulmanis
Foto no personiskā arhīva

Vai problēma vispār pastāv un cik liela tā ir

D.Gailīte: – Jautājums visiem klātesošajiem: vai, jūsuprāt, šobrīd runāt par nacionālā naida kurināšanu Latvijā ir aktuāli? Vai šī problēma pastāv, vai arī tā ir tikai “izdomāta” – lai pētniekiem būtu ko pētīt, politiķiem ko apspriest, bet apkarotājiem – ko apkarot?
A.Judins: – Nepārprotami, tā šobrīd ir problēma, taču pagaidām vēl tādā stadijā, kad to var risināt ar samērā vienkāršiem līdzekļiem – preventīviem pasākumiem. Ja šobrīd nekas netiks darīts, tad pēc pāris gadiem būs tiešām nopietnas problēmas.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties