4. Oktobris 2005 /NR. 37 (392)
Intervija
Tiesnešu un prokuroru tālākizglītības iespējas Eiropā

- Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkls (EJTT) ir privāttiesiska organizācija, kas dibināta 2000.gadā un reģistrēta Briselē. EJTT dibinājušas institūcijas, kuras atbildīgas par tiesnešu un prokuroru apmācību konkrētajā Eiropas Savienības dalībvalstī. Organizācijas, kas nodarbojas ar prokuroru apmācību, var būt EJTT dalībnieces tikai tad, ja prokurori konkrētajā valstī ir tiesu sistēmai piederīgas personas.

Tiesnešu un prokuroru tālākizglītības iespējas Eiropā

Žils Šarbonjē (Gilles Charbonnier), Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkla ģenerālsekretārs, intervijā “Jurista Vārdam”
SARBONJERS.JPG (9390 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

– Kas ir Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkls, ar ko nodarbojas un kāds ir tā mērķis?

– Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkls (EJTT) ir privāttiesiska organizācija, kas dibināta 2000.gadā un reģistrēta Briselē. EJTT dibinājušas institūcijas, kuras atbildīgas par tiesnešu un prokuroru apmācību konkrētajā Eiropas Savienības dalībvalstī. Organizācijas, kas nodarbojas ar prokuroru apmācību, var būt EJTT dalībnieces tikai tad, ja prokurori konkrētajā valstī ir tiesu sistēmai piederīgas personas.
EJTT mērķis ir izveidot vienotu Eiropas tiesību telpu, kā arī veicināt pieredzes apmaiņu, saprašanos un sadarbību dalībvalstu tiesnešu un prokuroru starpā. Tāpēc EJTT mācību programmas tiek veidotas, raugoties no Eiropas Savienības perspektīvas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties