Nepieciešams jaunievedums — vēlreiz par cilvēku tiesībsargu, ombudu jeb ombudsmeni
Prof. Ilmārs Bišers — "Latvijas Vēstnesim"
Foto: Arnis Blumbergs, "LV"
Pašlaik Latvijā aktīvi tiek apspriests jautājums par īpašas valsts amatpersonas posteņa iedibināšanu, kas rūpētos par cilvēku tiesību aizstāvību un sniegtu viņiem reālu palīdzību šajā jomā. (Skat. "LV" šī gada 24. aprīļa, 4., 11., 18. maija, 26. septembra numurā — red. ) Šādas amatpersonas, kuras sauc par ombudiem vai ombudsmeņiem, darbojas daudzās Eiropas valstīs, un es uzskatu, ka Latvijā tāda valsts institūcija ir vēl vairāk nepieciešama nekā vairumā citu valstu. Latvijā var novērot daudz gan lielāku, gan sīkāku cilvēka tiesību pārkāpumu, un daudzos gadījumos cietušajiem pietrūkst juridisko zināšanu un materiālo līdzekļu, lai panāktu savu tiesību ievērošanu.
Šajā sakarā pēc mūsu Kanādas tautieša, profesora Jura Dreifelda iniciatīvas Valsts prezidentes aizgādnībā ir izveidota darba grupa, kas aktīvi strādā pie attiecīga likumprojekta. Šajā darbā piedalās arī Saeimas deputāti, kas nodarbojas ar cilvēktiesību jautājumiem.
Ir notikušas vairākas sēdes, kuru laikā izdebatēti svarīgākie jautājumi, kas būtu liekami attiecīga likumprojekta koncepcijas pamatā.
Arī man ir izveidojušies zināmi uzskati par to, kādai vajadzētu būt šai koncepcijai, un ar to es vēlētos iepazīstināt darba grupas dalībniekus un pārējos juristus, kurus interesē šie jautājumi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.