Plašās diskusijas par Maksātnespējas likuma ieviešanu saistītas ar to, ka jau pašos pamatos Maksātnespējas likuma uzdevums ir sabalansēt divas savstarpēji pretrunīgas interešu grupas - kreditora un parādnieka interešu aizsardzību maksātnespējas procesa laikā.
Foto: no personiskā arhīva |
Tiek prognozēts, ka 2007.gada 1.jūlijā stāsies spēkā Maksātnespējas likums – normatīvais akts, kurš būtiski ietekmēs un mainīs maksātnespējas procesu normatīvo regulējumu Latvijas Republikā. Šī likuma tapšanas laikā krustots un lauzts daudz šķēpu. Jādomā, ka diskusijas turpināsies, paredzams, ka par atsevišķu jaunu tiesību institūtu un tiesību normu iekļaušanu Maksātnespējas likumprojektā vēl tiks daudz runāts un spriests.
Plašās diskusijas par Maksātnespējas likuma ieviešanu saistītas ar to, ka jau pašos pamatos Maksātnespējas likuma uzdevums ir sabalansēt divas savstarpēji pretrunīgas interešu grupas – kreditora un parādnieka interešu aizsardzību maksātnespējas procesa laikā. Otrs iemesls saistīts ar to, ka Maksātnespējas likumprojektā ietverts daudz jaunu tiesību institūtu, kuriem Latvijas tiesību sistēmā līdz šim nav bijuši analogi, tādējādi radot sabiedrībā bažas par šo tiesību institūtu iedzīvināšanas iespēju Latvijas tiesību sistēmā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.