5. Septembris 2006 /NR. 35 (438)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesu reformai trūkst sistēmiskuma
3

Pēdējā laikā atkal aktivizējusies diskusija saistībā ar tiesu iekārtas reformu. Šķiet, ka domu apmaiņa dažādos līmeņos turpinās bezmaz jau 10 gadus. Tāpēc vēlos izteikt arī savu viedokli par šo problēmu. Man šķiet, ka tiesu reformas problēmas risināšanu laika ilguma ziņā var salīdzināt ar diskusiju par reģionālo reformu. Starpība ir tikai tā, ka diskusijā par reģionālo reformu tiek iesaistītas visas pašvaldības, bet, apspriežot tiesu reformu, nepietiekami tiek ņemts vērā tiesnešu viedoklis. Galu galā, kurš gan cits, ja ne tiesneši un tiesas darbinieki vislabāk zina to, ar kādām problēmām slimo mūsu tiesu sistēma.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
TIESNESIS
11. Septembris 2006 / 15:50
0
ATBILDĒT
Vai cienījamais autors un citi Latvijas tiesneši ir ieskatījušies šā likumprojekta pārejas noteikumos, kuru 12.punkts paredz iesaldēt likumā paredzētās tiesnešu algas vēl uz diviem gadiem? Kāpēc neviens nebrēc? Laikam jau tiesnešiem ir vienalga- trešdaļa algas tāds sīkums vien ir..
aktuāli
10. Septembris 2006 / 12:57
0
ATBILDĒT
Paldies autoram par tik vispusīgu apskatu tiesu iekārtas problēmās. Kādreiz liekas, ka pie daudzām 'menedžēšanas lietām ir vainojams skaidras izpratnes trūkums. Vai tad tiešām ir tik grūti sakārtot tiesu apgādi ar kancelejas precēm, lai tiesnešiem pašiem nav jāpērk papīrs un pildspalvas, kā tas ir Rīgas tiesās. Tāpat arī kancelejas darbinieku skaits, ir jābūt kādai proporcijai starp tiesnešu/ lietu skaitu un kancelejas darbinieku skaitu, lai nav tā,ka vienāds kancelejas darbinieku skaits ir Ludzas tiesas kancelejā un Latgales priekšpilsētas tiesas kancelejā Rīgā. Šoruden sākas mācības maģistrantūras programmā notāriem LU. Pirms 3-4 gadiem gāja runa, ka tāda maģistrantūra būs tiesnešiem. Tagad neviens to pat neatceras. Nan nekas pret to, ka TM un TA ir departamenti un amati, kas atbild par tiesu darbu. Bet fakts, ka viņi ir ar ļoti zemu kapacitāti un ļoti zemu izpratne par Satversmē nostiprināto tiesnešu neatkarības principu.

Problēmas ir
6. Septembris 2006 / 12:35
0
ATBILDĒT
Raksts ļoti interesants, pat ja autoram ne visur var piekrist, tomēr paldies par tēmas pacelšanu.

Problēmas mūsu tiesu sistēmā ir - to laikam nenoliedz neviens. Bet:

1) trūkst nopuietnas vēlēšanās kaut ko risināt, jo tiesas jau nav veselības aprūpes iestādes, tādēļ lielu politiku un popularitāti uztaisīt nevar,

2) visa sistēmas ir smaga, savstarpēji savijusies interešu mudžeklī. Nu kā tu, cilvēks, pārtaisīsi rajonu tiesas par pirmo instanci visās lietās un attiecīgi apgabalu par vienīgo apelācijas instanci, ja rezultātā nāksies Senāta palātas likvidēt un tiesnešus pārcelt uz apgabaltiesām, lai Senātā paliktu tikai kasācija un senatori (kas arī būtu normāli)??? Tas tikai viens piemērs.

Īpaši pareizi U.Ķinis analizē šo nesaprotamo Tieslietu padomi, kas iecerēta projektā. Ja reiz tai nebūs faktiskinekādas teikšanas un pat varas pār Tiesu administrāciju, kādēļ tad vispār šāda padome vajadzīga!

Starp citu - kādā stadijā šobrīd ir projekts par tiesu iekārtu?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties