3. Oktobris 2006 /NR. 39 (442)
Skaidrojumi. Viedokļi
Lai advokātu darbs būtu profesionāls un ētisks
Doc. Dr.iur.
Jānis Pleps
 
Lauris Liepa
zvērināts advokāts 

Šā gada laikā plašu sabiedrības uzmanību ir izpelnījušies vairāki gadījumi, kad zvērināti advokāti ir vainoti profesionālās ētikas pārkāpumos un notikusi viņu rīcības izvērtēšana. Kopš 2004.gada grozījumiem Advokatūras likumā šo advokātu rīcības izvērtēšanu veic Latvijas zvērinātu advokātu kolēģijas izveidotā Disciplinārlietu komisija. Arī šīs komisijas lēmumi atsevišķās lietās ir plaši diskutēti un apspriesti plašsaziņas līdzekļos. Taču šīs uzmanības ēnā mazliet ir palicis Disciplinārlietu komisijas darbs un kārtība, kādā tiek izvērtēta advokāta profesionālā atbildība. Lai noskaidrotu šos jautājumus, kā arī pārrunātu zvērinātu advokātu profesionālās atbildības aktualitātes, tikāmies ar Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētāju Lauri Liepu.

Lai advokātu darbs būtu profesionāls un ētisks

01LIEPA.JPG (8583 bytes)

Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Mg.iur. Lauris Liepa, zvērināts advokāts, Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājs, LU Juridiskās fakultātes lektors, intervijā “Jurista Vārdam” 

Šā gada laikā plašu sabiedrības uzmanību ir izpelnījušies vairāki gadījumi, kad zvērināti advokāti ir vainoti profesionālās ētikas pārkāpumos un notikusi viņu rīcības izvērtēšana. Kopš 2004.gada grozījumiem Advokatūras likumā šo advokātu rīcības izvērtēšanu veic Latvijas zvērinātu advokātu kolēģijas izveidotā Disciplinārlietu komisija. Arī šīs komisijas lēmumi atsevišķās lietās ir plaši diskutēti un apspriesti plašsaziņas līdzekļos.

Taču šīs uzmanības ēnā mazliet ir palicis Disciplinārlietu komisijas darbs un kārtība, kādā tiek izvērtēta advokāta profesionālā atbildība. Lai noskaidrotu šos jautājumus, kā arī pārrunātu zvērinātu advokātu profesionālās atbildības aktualitātes, tikāmies ar Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētāju Lauri Liepu.

 

Advokātu atbildības aktualitātes

– Šobrīd gan sabiedrībā, gan arī juristu aprindās ir aktualizējušies jautājumi, kas saistīti ar zvērinātu advokātu disciplināratbildību. Diskusijas gan par disciplināratbildību kā tādu, gan arī atsevišķu zvērinātu advokātu izdarītajiem pārkāpumiem plaši tiek atspoguļotas plašsaziņas līdzekļos. Taču vēl pirms dažiem gadiem par šīm lietām neviens nerunāja. Kas, jūsuprāt, noteic zvērinātu advokātu disciplināratbildības aktualitāti šobrīd?

– Visdrīzāk to varētu vērtēt kā vairāku apstākļu kopsakarību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties