Kas ir mediācija un kāpēc tā varētu būt interesanta tiesnešiem? Mediācija ir viena no komunikācijas metodēm, kuras galvenais uzdevums ir konfliktu novēršana. Puses ar mediatora palīdzību pašas rod konflikta risinājumu, un galvenais akcents tiek likts uz vārdu "pašas". Lai panāktu risinājumu, kad abas puses jūtas kā uzvarētājas, mediācijas procesā tiek apkopota informācija par radušos konfliktu un savstarpējām komunikācijas iespējām. Puses pašas uzņemas atbildību par pieņemto lēmumu, kuru tās vienprātīgi ir formulējušas.
Velga Gailīte, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētāja
|
Tieslietu ministrija sadarbībā ar Vācijas Starptautiskās tiesiskās sadarbības institūtu īsteno mērķsadarbības projektu “Strīdu izšķiršanas sistēmas un praktizējošo juristu apmācība”, kas ir saistīts ar alternatīvās domstarpību risināšanas modeļa ieviešanu. Viens no galvenajiem projekta mērķiem ir izvērtēt iespējamos mediācijas ieviešanas mehānismus Latvijā. Projekta ietvaros ir paredzēts pilotprojekts Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, pilotprojekta laikā vismaz dažiem tiesnešiem būs jāpiemēro mediācijas metodes, taktika un attieksme civillietu izskatīšanā. Tieslietu ministrija plāno, ka minētais pilotprojekts ilgs četrus mēnešus un tā laikā iegūtā informācija tiks izmantota koncepcijas par mediācijas ieviešanu Latvijā izstrādei.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.